Ankara'nın gelecek stratejisi hazırlanıyor

Ankara'nın gelecek stratejisi hazırlanıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi “Ankara’yı Sen Planla” sloganıyla, stratejik plan çalışmalarını kapsayan bir toplantı düzenleyecek. Katılımcı ve kapsayıcı belediyecilik anlayışına örnek hedeflenen toplantıya Mansur Yavaş da katılacak.

Muharrem KILIÇ / YENİÇAĞ

Ankara için yeni fikir ve projelere yönelik çalışmalarını hızlandırarak, daha yaşanabilir ve tercih edilen bir kent olma hedefine yönelik olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, “2020-2024 Stratejik Plan Çalışmaları Tanıtım Toplantısı” düzenlenecek.

18 Temmuz Perşembe günü 10.00-12.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantıya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da başkanlık edecek.

“ANKARA’YI SEN PLANLA”

Şeffaflık, hesap verebilirlik, katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim anlayışını hedefleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüm belediyeleri yakından ilgilendiren ve iyi bir yönetimin anahtarı olarak kabul edilen Stratejik Planlama Çalışmaları için hazırlıklara başladı.

“Ankara’yı Sen Planla” sloganıyla harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıya; her yaş ve meslek grubundaki vatandaşlar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer alacağı Başkent'in önemli aktörleri katılacak.

Paylaşımcı ve ortak akılla tüm paydaşlarla birlikte Ankara'nın gelecek 5 yılının planlanacağı Stratejik Plan Çalışmaları Toplantısında, ulaşımdan alt yapıya, kültürel ve sosyal faaliyetlerden kent yaşamına dair birçok ihtiyaç ve beklenti masaya yatırılacak.

FİKRİNİ PAYLAŞ, YAYINLANSIN, HERKES GÖRSÜN

Farklı paydaşların bir araya getirilerek yönetim sürecine dahil edileceği toplantı sayesinde hem fikirler yarışacak hem de hedeflere yönelik ihtiyaçlar belirlenecek.

Yeni fikirlere ve projelere açık bir yönetim anlayışını benimseyen Büyükşehir Belediyesi, kaynakların etkin ve verimli kullanımı ile dağılımına ilişkin detayları da taraflarla paylaşacak.

Büyükşehir Belediyesi yeni bir uygulamayla bundan sonra “www.ankara.bel.tr” internet sayfasında yer alan bilgi formunu doldurarak fikrini paylaşan vatandaşların, hem fikirlerinden yararlanacak hem de fikirlerini yayınlayacak.

abb.png

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş