Anket sonuçları açıklandı: Ruslardan tatil sorusuna yanıt

Anket sonuçları açıklandı: Ruslardan tatil sorusuna yanıt
Rusya'da gerçekleştirilen bir araştırmada, yurt dışında tatil yapmak isteyen Rusların oranı ortaya konuldu.

Korona virüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken, salgının seyrinin düşmesinin ardından normalleşme adımları da atılmaya başlandı. Normalleşme adımlarının atıldığı ülkelerden biri olan Türkiye'nin ekonomisinde, turizmin geniş yer tutması nedeniyle Rus turistlerin ülkemize gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. 

Yapılan bir araştırma, korona virüs salgını nedeniyle Rusya vatandaşlarının çoğunun bu yaz tatil yapmayı planlamadığını ortaya koydu. Otkrıtiye Bankası'nın yaptırdığı araştırmaya göre, tatil yapmayı planlayan vatandaşların oranı sadece yüzde 41.  

TATİL YAPMAK İSTEYENLERİN ORANI 

Plan yapanlar arasında yüzde 25'lik bir kesim "ne olursa olsun yıllık izne çıkacağını" söylerken, yüzde 15 "sınırlar açıldığı takdirde" tatil yapmayı düşünebileceğini beyan ediyor. 

Yıllık izin almayı düşünen her 5 kişiden 1'i tatili evde geçirmeyi, yüzde 18'lik bir bölüm ise daçaya (Rusların bağ/kır evi) gitmeyi planlıyor. Anket katılımcılarının yüzde 22'si yurt içinde, yüzde 14'ü yurt dışında tatil yapmayı düşündüğünü söyledi. 

UZUN MESAFE YOLCULUĞU YAPMAYA ÇEKİNİYORLAR 

 

Bankanın anketine katılanların yüzde 27'si karantina sonrası uzun mesafe yolculuğu yapmaya çekindiğini belirtirken katılımcıların yüzde 8'lik bölümü salgın endişesi nedeniyle "en az bir yıl" yurt dışına çıkmayı planlamıyor. Her dört kişiden biri ise "ilk fırsatta" yurt dışı seyahati yapmak niyetinde.

Tatil planı yapmadığını belirten vatandaşların üçte birlik kısmı izne çıkmayı düşünüyor. Yüzde 13'lük bir kesim ise şu anda işsiz.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58