Anladıysam AKP’li olayım...

A+A-
Hüseyin Macit YUSUF

KKTC’nin uzun vadeli içme, kullanma ve sulama suyu ihtiyacının karşılanması maksadıyla “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Akdeniz İçerisinde Döşenecek Askıdaki Boru Hattı ile Su İletimi Projesi” çerçevesinde inşa edilecek Alaköprü Barajı’nın temeli, Anavatan Türkiye  Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile birçok devlet yetkilisi ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle atıldı. Bu proje ile Anavatan Türkiye’den KKTC’ye içme-kullanma ve sulama suyu maksatlı su götürülmesi, KKTC’nin kalkınmasına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.40 yıldır gündemde olan projeyi gerçekleştirme imkanı AKP iktidarına nasip olmuştur.
Törende yaptığı konuşmada  Başbakan Erdoğan, “Bu büyük proje ile Kıbrıs Türkü’nün asla yalnız olmadığını ve asla yalnız bırakılmayacağını tüm dünyaya ilan ediyoruz” dedi. KKTC’nin ayrı bir yeri bulunduğuna dikkati çeken Erdoğan, “KKTC, soydaşımız, akrabamız, kardeşimiz olmanın yanında hiç tartışmasız bizim göz bebeğimizdir, yüreğimizin, kalbimizin bir parçasıdır. KKTC, bütün engelleme ve ambargolara rağmen, dimdik ayakta durmayı, tüm dünyaya varlığını hissettirmeyi başardı.
Her hal ve şart altında KKTC’nin şanlı mücadelesini destekledik, şehitler verdik, gazilerimiz oldu, desteklemeye devam ediyoruz, sırt sırta bu mücadele devam edecek, KKTC ekonomisini güçlendirmek için imkanlarımızı seferber ediyoruz” diye konuştu. Sormadan geçmem mümkün değildir..2004 Annan Planı referandumunu destekleyerek bin bir meşakkatle kurduğumuz devletimiz KKTC’nin ortadan kaldırılmasına yeşil ışık yakan AKP, ne oldu da bugün devletimiz KKTC’yi hatırladı?
Yine Annan Planı’yla canımızın, malımızın, namusumuzun en büyük güvencesi olan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin adadan ayrılmasının önünün açılmasını sağlayan AKP, ne oldu da bugün Kıbrıs Türk halkının Anadolu’nun gözbebeği olduğunu hatırladı? Kıbrıs Şehitlerimiz, Gazilerimiz niye son dönemde sayın Erdoğan’ın dilinden hiç düşmüyor?
Sakın yanlış anlaşılmasın; bunlar Türkiye’deki iktidarlardan duymak istediklerimizdir. Anavatanımızın Başbakanından duymak istediklerimizdir. Ancak bu söylemlerin hakikaten kalpten, samimiyetle ve inanarak yapılması şarttır.
AKP’nin takıyyeciliği bu arzuladığımız, hasret kaldığımız söylemlere kuşkuyla bakmamıza  ve dolayısıyla sorgulamamıza neden olmaktadır.
Madem AKP’ye göre her şey KKTC ve Kıbrıs Türkü için yapılmaktadır, o zaman yine sormadan geçemeyeceğim bir konu daha vardır: 8 Ağustos 2003 tarihinde AKP iktidarının 8 veya 9 Bakanı KKTC’ye gelmiş ve KKTC’nin kalkınmasına katkı koymak üzere KKTC Hükümeti ile Gümrük Birliği Çerçeve Anlaşması imzalanmıştı. Aradan tam sekiz yıl geçmiştir ve söz konusu anlaşma niye uygulamaya konulmamıştır?
Niye çöpe atılmıştır?
Niye emperyalist sömürgecilerin telkinlerine, engellemelerine  boyun eğilmiştir?
Ve mesela niye Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacıyla sürdürülmekte olan müzakerelerin en hayati safhasında, birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz en kritik dönemde, KKTC hükümetini kendi halkıyla, sendikasıyla, muhalif siyasi parti ve sivil toplum örgütleri ile karşı karşıya getiren, toplumsal huzursuzluk ve kaos yaratan ekonomik paket gündeme getirilmiş ve dayatılmak istenmiştir?
Anavatandaki iktidarın son 9 yıldır ne yapmaya çalıştığını anladıysam Arap, pardon AKP’li olayım!!!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları