Anlaşıldı!..

A+A-
Altemur KILIÇ

Anlaşıldı  “Vehbi’nin kerrakesi”; Erdoğan’ın AKP iktidarının neden “4+4+4” eğitim sistemine bu kadar öncelik ve önem vermelerinin sebebi.  Başbakan bu sistemle kendi anlayışına göre ve kendi yetiştiği gibi “dindar” bir gençliğin yetişmesini istiyor. Böylelikle mübarek kitabımız siyasete ve siyasi emellere alet ediliyor.
Gençlerimizin Kur’an’ın ‘saptırılmayan’kaidelerine göre iyi Müslüman olmalarına kimse karşı çıkamaz. Ancak hangi  “rahlelerde”  öğrenecekler Müslümanlığı? Günümüzde yüksek konumda olan bazıları gibi, şeyhlerin dizlerinin dibinde mi?..

***


 Atatürk asla dinsiz ve Müslümanlık karşıtı değildi. Ölümünden bir kaç gün önce büyük annemden kendisi için  “Yasin” okumasını isteyecek kadar inançlı idi... Bu yüzden mübarek dinimizi, hocaların, şeyhlerin, tekke ve zaviyelerin sultasından ve yalan yanlış tefsirlerinden kurtarmak istemişti. Şimdi herhalde cennet mekanında, bugünlere bakarak azap duyuyordur.
Biz Türkler, Müslümanlığı, Peygamberimizi nasıl dışlayabiliriz? “Allah, Allah” diye hücuma geçen ordumuza zaferler kazandıran milliyetçiliğimizin temelidir Müslümanlık.

***


Ahmet Altan, “Milliyetçilik, dinlere zerk edilen zehirdir”  diye yazmış. O ve efradı bugün, bağımsız bir ülkede böyle zırvalayabiliyorsa bu da Müslümanlıkla şereflenmiş Türk milliyetçiliği sayesindedir...
Acı olan, bugün TC Başbakanlığı makamında oturan zatın  “dindarlığı”, Müslümanlığı, Atatürk milliyetçiliğine karşı çıkması ve kullanmasıdır.
Açıkçası cumhuriyetimizin temeli olan ve Mustafa Kemal’in direktifleriyle rahmetli Reşit Galip ve Mustafa Necati tarafından esasları konulan, milliyetçi gençler yetiştiren eğitim sistemi yerine kendi “sistemini” koymak, zorlatmak istiyor.
Nereden mi belli? Önceki gün açıkça “28 Şubat’ın son izi de silindi” demiş...
Unuttuysa, hatırlatalım; Türk ordusunun 28 Şubat 1997’deki balans ayarı, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan ve taifesinin “Milli Görüş” safsatasıyla şeriat devletini bütün ögeleriyle geri getirmek amaçlarına engel olmasıdır. Erdoğan hocasını geçti ama, hâlâ onun izinde ve şeyhlerin dizi dibinde!..
Özet olarak, tabii ki Müslüman bir gençlik. Kur’an’ı da öğrenecekler, Hazreti Muhammed’in hayatını da. Ama Atatürk milliyetçisi, Atatürk’ün Nutuk’unu okumuş, O’nun hayatını, Gençliğe Hitabe’yi de bilen bir gençlik. Fakat, “4+4+4” düzeni ile Atatürk’ün milliyetçi gençliğine karşı değil.
Allah Türk’ü ve Cumhuriyeti belalardan
korusun!

***


Bir şeyi yadırgadım; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu çabalara külliyen karşı çıkacağı yerde, bazı taraflarını desteklemiş. Yani sonunda AKP’ye destek vermiş.
“Yorum yok” demekten başka diyeceğim yok...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları