Annesinin karnından çıkardı... İnsan yüzlü köpek balığını görenler şaşkına döndü

Annesinin karnından çıkardı... İnsan yüzlü köpek balığını görenler şaşkına döndü
Endonezya'da Abdullah Nuren adlı balıkçı, Rote Ndao adasında ava çıktığı sırada yakaladığı köpek balığının karnını kestiğinde mutant yavrusu ile karşılaştı. Balığın karnından çıkan 3 yavrudan birinin insan yüzüne sahip olduğunu gördü.

Denizde karşılaşabilecek tuhaf yaratıklar arasında, 'insan yüzü' olan bir mutant köpek balığı akla gelmez. Ancak Endonezya kıyılarında balıkçı Abdullah Nuren adlı balıkçı tam da bununla karşılaştı. Mutant yavru köpekbalığı, Doğu Nusa Tenggara eyaletindeki Rote Ndao yakınlarındaki sularda 48 yaşındaki Abdullah Nuren tarafından yakalandı. ​Köpek balığını yakalayan Nuren, mutasyonlu yavrunun burnunun altında iki büyük gözü olduğunu fark edince şoka uğradığını ifade etti.

Balıkçı ilk önce kazara ağında yetişkin bir köpekbalığını yakaladı ve karnını kestiğinde içeride üç köpek yavrusu olduğunu gördü.

Bunlardan biri, burnunun altında iki büyük yuvarlak gözle belirgin bir şekilde 'insan' görünümüne sahipti.

Nuren, "Başlangıçta ağına yakalanmış bir ana köpekbalığı buldum, ertesi gün anne köpekbalığının karnını ikiye böldüm ve midede üç yavru buldum. İkisi anne gibiydi ancak diğeribin suratı insan yüzüne benziyordu." ifadelerini kullandı.

Komşularının köpekbalığını ondan almayı teklif ettiğini, ancak reddettiğini söyle Nuren, "Evim köpekbalığını görmek isteyen insanlarla dolup taştı. Pek çok insan onu satın almak istiyor ama ben saklayacağım. Bana iyi şans getireceğini düşünüyorum." dedi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş