Antalya Festival Çarşısı'nda yangın

Antalya Festival Çarşısı'nda yangın
Antalya'da Aspendos Bulvarı'ndaki Festival Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Çarşıda 2017 yılında da yangın çıkmış, 150 iş yeri kullanılmaz hale gelmişti.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu söndürülen yangında depo olarak kullanılan 9 dükkan ve bir telefoncuda büyük çapta hasar meydana geldi.  Yangını çıkardığı ve akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen bir kişi, esnaf tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Çarşıda ikinci el cep telefonu satan esnaf Ethem Gül, çarşısının arkasına giren bir kişinin çıkmasından 10 dakika sonra yangının başladığını iddia etti. Çevredeki esnafın yardımıyla ürünlerinin bir kısmını kurtardığını bir kısmının ise yandığını anlatan Gül, az miktarda maddi zararının olduğunu kaydetti.

Öte yandan yangını, çevredeki vatandaşlar cep telefonlarıyla görüntüledi. Görüntülerde itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi ve kapalı olan dükkanda bir kişinin olduğu düşüncesiyle vatandaşların bir kepengi kırması yer alıyor.

Aynı çarşıda 2017'de çıkan yangında ise 150 iş yeri kullanılmaz hale gelmişti.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş