Antalya'da şiddetli deprem

Antalya'da şiddetli deprem
Antalya Gazipaşa açıklarında saat 15.44'te 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı Konya ve çevre illerde de hissedildi. Deprem sonrasında şu ana kadar olumsuz bir ihbar yapılmadı.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre, Akdeniz’de Antalya açıklarında 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Saat 15.44'de gerçekleşen sarsıntının Konya, Denizli ve Mersin gibi çevre illerde hissedildiği bildiriliyor. Söz konusu şehirlerdeki sosyal medya kullanıcıları, yaklaşık altı saniye sallandıklarını yazdı.

Depremde şimdiye kadar can kaybı ya da hasar ihbarı yapılmadı.

ANTALYA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Antalya Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Gazipaşa açıklarında Akdeniz'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem nedeniyle şu ana kadar bölgede herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Bölgedeki ilçeler ile görüşmelerin devam ettiği, herhangi bir zararın olup olmadığı konusunda bilgilerin beklendiği belirtildi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı da Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İlimiz Gazipaşa açıklarında saat 15.44'de meydana gelen 5.2 şiddetindeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gelen ilk bilgilere göre olumsuz bir durum yoktur" dedi.

Antalya AFAD İl Müdürlüğü yetkilileri ise kent genelinde bir olumsuzluk bulunmadığını bildirdi.

 

İlgili Haberler
Antalya'daki depremden ilk görüntüler geldiDedikleri bir bir çıkan deprem uzmanı Hasan Sözbilir, Antalya’daki büyük depremin ardından asıl gerçeği açıkladı. Bir daha büyük deprem olacak mı?Dr. Ramazan Demirtaş Antalya depreminin yerini noktasına kadar açıkladıAFAD'tan Antalya depremi açıklamasıDeprem Mersin'de böyle hissedildiMuhittin Böcek'ten Antalya depremi açıklaması
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş