AÖL Kayıtları ne zamana kadar yenileniyor?

AÖL Kayıtları ne zamana kadar yenileniyor?
AÖL kayıt yenileme işlemleri son gün ne zaman sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı cevap verdi: 8 Şubat 2017.

Mesai saatinin bitişiyle sona erecek olan kayıt işlemlerinde yapılacak olanlar nelerdir? İlk Sınav Bedeli ücreti ne kadar ve hangi bankalara para yatırılmaktadır? İlk Sınav Bedeli ücreti ödenmediği takdirde kayıt işlemleri aktif olmayacak. MEB yayınladığı kılavuzda adreslerini değiştiren öğrencilere önemli bir uyarıda bulundu. Kayıt işlemleri ve sınav tarihleri haber içeriğimizde...

aol1-001.jpg

AÖL kayıt yenileme son tarihi 8 Şubat 2017 Çarşamba günü 17:00. Mesai saatinden sonra işlemler durdurulurken, Açık Öğretim Lisesi'ne kayıtlı olan öğrencinin kayıt yenileme sürecinde dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir? İlk Sınav Bedeli Ücreti ve Sınav Merkezi konularında yapılacak işlemler Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı kılavuzda belirtilmiştir.

aol2.jpg

İlk kayıt yaptırmak isteyenler, “İlk Sınav Bedeli”ni ödemesi gerekmektedir. Bu sene, 2017 yılında, ilk sınav bedeli fiyatı: 40 liradır. Bu ücret nereye ödenecek sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı şu şekilde cevap vermektedir: T.C. Kimlik Numarası beyan ederek, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankasında herhangi bir şubeye gitmesi ve MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına ödemesi. Buraya ödenecek ücret 30 liradır. 10 lirayı ise Halk Eğitim Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına ödenecektir. Ücret ATM’lerden de yatırılmaktadır. Kurumun anlaştığı bankaların ATM’lerine “İlk Sınav Bedeli”ni ödemesi gerekmektedir.

aol.jpg

 

  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.