Apo İmralı'dan can alıyor!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Eşkıyabaşının  İmralı’da, Bekaa’daki kadar rahatça çetesini idare ettiğini her fırsatta söylüyoruz.
Bu durum ne yazık ki devam ediyor, üstelik bu çetebaşı verdiği emirlerle can kayıplarının görüldüğü ayaklanmaları organize ediyor!
Geçtiğimiz hafta sonu da yaptığı bu oldu!..
Halfeti’de çıkarılan olaylar bunun emri ile gerçekleşti... Üstelik bu olayları ince ince seçim sonuçları çerçevesinde planladı..
Bu arada şunu da belirtmek lazım...
Olaylar sırasında can kaybı da gösteriler çerçevesinde, eşkıyanın yarattığı bilinçli bir durum olarak değerlendiriliyor!.. Yani, olaylarda ölen PKK’lının kendi çetesince seçilen bir kurban olduğu, kendi çetesince öldürüldüğü yolunda bilgiler mevcut!.. Yani gösterilerin ölümle sonuçlanması arzulanıyordu çünkü bu ölüm AB nezdinde ve Obama gezisinde  propaganda malzemesi yapılmak isteniyordu!.. Nitekim, DTP sözcüsü bu durumu Obama’ya anlatıp kredi toplamayı (!) umdu.


Hücrede planladı!..
Olayın alt yapısı bir aydır biliniyor.. Apo son bir ay avukatlarına hep şu talimatı verdi:
“60. yaş günümü doğduğum köye büyük bir yürüyüş yaparak kutlayın..”
Bu emrin manası belli... Apo bu çerçevede, simgesel yerlerde adına ormanlar kurulması için fidan seferberliği istedi... Yani bir nevi heykellerinin yapılması talimatı verdi..
DTP teşkilatları Adana, İstanbul gibi illerin varoşları da dahil bir çok bölgeden militarize bindirilmiş kıtaları bu talimat çerçevesinde organize ettiler.. Eşkıyanın yayın organları da bu zaman zarfında  “ayaklanma provasının”  reklamını yaptı.
Olaylar cumartesi günü başladı ..
Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’ne bağlı Ömerli Köyü’ne gitmek için, aralarında DTP’li milletvekilleri ile belediye başkanlarının da bulunduğu PKK’lı güruh gösterilere başladı. Göstericiler arasında bir grup tepelere çıkarak, güvenlik önlemi alan jandarma ve polise taş ve molotof kokteyli atarak saldırdı. Güvenlik güçleri, kalabalığı tazyikli su ve biber gazı sıkarak durdurdu. Bakın bu sürüyü kimler yönlendirdi, ön saflarında kimler vardı: DTP milletvekilleri İbrahim Binici, Ayla Akat Ata, Gülten Kışanak ve DTP’li bölge belediye başkanları...
Ve kurban..!
Gösteriler sırasında atılan taşlarla başından yaralanan ve Suruç İlçesi’nden Halfeti’ye geldiği anlaşılan 27 yaşındaki Mustafa Dağ adlı bir kişi kaldırıldığı Birecik Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı.


Seçilmiş Başkana PKK tehdidi!..
Bu ayaklanma provası elbette ki seçimlerdeki gaspın da verdiği azgınlıktan kaynaklanıyor!. Bölgeye silah tehdidi ile yayıldığı, sandığa sızdığı anlaşılan PKK, bu tür provalarla zemin yoklaması yapıyor.. Benzer bir saldırı Ağrı için de geçerli..! Ağrılılar tehdit ediliyor, eşkıya bu ildeki seçim sonuçlarını tanımadığını (!) ilan edip PKK’nın seçilen AKP’li başkanı çalıştırmayacağını duyuruyor!.. Başkan’a  “Koltuğa oturma yoksa ölürsün” tehditleri yapılıyor!..
PKK çetesi şehirde dağıttığı bildiride, “AKP’li Hasan Aslan ismindeki şahsiyetin de alet edildiğini bilmesi gerekiyor. Sözkonusu şahsın bilinçli bir biçimde halkımıza karşı geliştirilen bu oyuna alet olma durumu yoksa farkında olmalı ve gerekli tutumu almalıdır. Herkes bilmeli ki mevcut seçim sonuçları meşru değildir ve halkımız tarafından hiçbir biçimde kabul edilmeyecektir...” cüretinde bulunuyor..
İşin daha ilginci benzer çağrıları DTP milletvekili Pervin Buldan’ın da dillendirdiği görülüyor...
Cemil Çiçek’i haklı gösteren sonuçlar değil mi bütün bunlar..!


Rasmussen’de lastik patladı mı?!
Gözler Danimarkalıdaydı, özür dileyecek mi dilemeyecek mi?.. Söyledikleri  “özür” olarak kabul görmedi bizlerce.. Oysa kendisi özür dilediği kanaatinde..
Öncelikle durum şu... Bu çıkıntı, Sevgili Peygamberimizi bizim gibi algılasa zaten Hakk yolunda olur... Onun için sadece hidayete ulaşmasını dileriz, Allah’ın sevgili kuluysa bu mutluluğu bulur... Dünya haline gelince... Adamın burnu kendi aleminde de sıkışık!.. Şimdilik bir adım atmıştır diye iyi niyetle bakılabilir...
Şimdi sıra ile yapacaklarını görmeliyiz... Özellikle Roj tv konusu... Bu varlık hiç de öyle ifade ile, basın yapılanması ile izah edilemez.. Eşkya çetesinin top tüfek gibi silahlı kuvvetlerine ait bir birimidir.. NATO, Roj tv’ye göz yumarsa kendi birliğine silah çekmiş demektir... Eğer Türkiye işin takipcisi olursa Rasmussen, Roj’u silkeler.. Türkiye’yi yönetenler kendilerini de test edeceklerdir yani!..

Yazarın Diğer Yazıları