Apo tak Ahmet Türk şak!.

A+A-
Behiç KILIÇ

Meğerse Apo, İmralı’daki hücresinden tak diye emrediyormuş da Ahmet Türk de bunları şak diye yerine getiriyormuş, bu durum anlaşıldı!..
Nereden anlaşıldı?..
Bir, Haber Türk’deki manşet haber..
İkincisi de son polis operasyonları ile ortaya çıkanlar!..
Önce Haber Türk gazetesindeki müthiş haberi   hatırlayalım...
ABD Başkanı Obama TBMM çatısı altında, DTP Başkanı Ahnet Türk’le de yedi dakikalık bir görüşme yapmıştı.. Haber Türk, bu görüşmede Ahmet Türk’ün Apo’nun avukatlarına hazırlattığı bir mektubunu da ABD Başkanına verdiğini duyurdu..
Tekrarlayalım!.. Apo avukatlarına, istekleri doğrultusunda bir metin hazırlatmış ve  “Bunu götürün Ahmet’e verin, benim adıma Obama’ya ulaştırsın!..”  demiş..
Ahmet Türk de bu emri şak diye yerine getirmiş o görüşme sırasında!..
Haber Türk haberi yakalamış, gazetenin usta yöneticisi Fatih Altaylı da manşeti atıp golü tam doksandan çakmış DTP’nin kafasına!..
Tabii haber patlayınca, DTP telaşlandı.. Polis operasyonları da var, iyice tutuştular..! Ahmet Türk de hemen bir açıklama yaptı, hem yazılı, hem de TV kanalından.. Paniklediği öfkesinden belli Haber Türk’ü,  “etik dışı davranıp(!) kınamakla”  hedefine aldı..
Ona göre gazete  “Olmayan bir şeyi varmış gibi göstererek, gazetecilik etiğini ayaklar altına almıştı..”
Oysa gazete haberinden emin..
Gazetenin Genel Yayın Müdürü Fatih Altaylı, Türk’ün açıklamalarına cevabı yapıştırdı,  “Biz haberimizin arkasındayız”  dedi ve ekledi..
“(...) Ahmet Türk dün bir açıklama yaparak kendisiyle ilgili haberimizi yalanladı.
Zaten biz de doğrulamasını beklemiyorduk.
Ancak Ahmet Türk’e birkaç sözüm var.
Birincisi, biz haberimizin arkasındayız.
İkincisi, bize ders vermeye kalkan tonunuzu hiç ama hiç beğenmedim.
Bu haberi yayınlamadan önce neredeyse 1 hafta boyunca sizi aradık.
Konuyu belirtmemize rağmen HABERTÜRK’e dönmediniz.
Çok emin kaynaklara dayandırdığımız haberi yayınlamak için sizin keyfinizi bekleyemezdik.
Biz bu haberi yayınlamadan önce gazeteciliğin evrensel ilkelerinin tamamına uyduk. Siz ise uymadınız.
Bu nedenle bize ders vermeye kalkışmayınız.
Size olan şahsi saygım bundan fazlasını yazmama mani oluyor.
Beni zorlamayınız.”
Belli ki Altaylı’nın elinde, haberin doğruluğu yönünde sağlam kanıtlar var...

 

Dahası poliste!..
Polisin yaptığı operasyon sonucu elde edilen bilgiler de, Ahmet beyin kulağının Kandil ile sıkı irtibatlı olduğu yönünde!.. Akşam’dan gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın haberi de çok ilginç.. Buna göre  “DTP lideri Türk, örgüt istediği için Meclis’te Kürtçe konuşmuş..!”
Bütün bu bilgiler, eşkıya çetesinin Türkiye’yi nasıl kuşattığının net göstergeleridir... Bu kuşatmaya yol açan Truva atları da ortada, bu beygirlerin hangi yoları kullandıkları da.. Türkiye’nin tepesinde tepinen eşkıya çetesinin vitrine oturttuğu, devletin koruma halesi ile donattığı, TBMM çatısı altına girmelerine yol açtığı kadroların saldırgan tutumları ile kimden emir aldıkları zaten belliydi de!..
Bu sarmalın yol açtığı hareket kabiliyetinin çeteye nasıl yayılma imkanı verdiği çok çarpıcı biçimde ortaya çıkıyor!..
Şu bilgiye bakın;
“PKK İstanbul’da pek çok sanatçı ve işadamını tehditle haraca bağlamış. Telefon dinlemelerine takılan ünlülerin ifadesi alınacak
Çete, ‘Kürdistan Demokratik Topluluğu Türkiye Meclisi’adı altında şehir timleri kurup memleketi haraca bağlamış!.. PKK’nın özellikle İstanbul’da geniş bir haraç sistemi oluşturduğu da tespit edildi.”

 

İstanbul haraç merkezi!..
Çetenin haraç merkezi olarak İstanbul’un alındığı da anlaşıldı.. Hem Doğulu iş sahipleri hem de şarkıcı, artist vs.. adeta aylığa bağlanmış. Terör örgütüne bağış veren işadamları arasında bazı holdinglerin sahiplerinin bulunduğu öne sürülüyor...
Gönüllü bağış vermeye yanaşmayan kişileri tehdit eden örgütün, bazı sanatçıları örgüte ait araçlara bindirerek İstanbul’un çevresinde gezdirdiği ve kısa sürelerle alıkoyduğu, bağış vermeye ikna ettikten sonra da serbest bıraktığı diğer bir iddia. Polisin, gönüllü ya da tehditle bağışta bulunan sanatçı ve holding yöneticileri ile örgüt üyeleri arasındaki konuşmaları kayda aldığı belirtildi. ‘Bağış’ ve ‘hava parası’adıyla toplanan haraçların makbuzları da ele geçirildi.
Adalet bu çeteden hesap sorarken, ilginç ilişkilerin de ortaya çıkacağı görülüyor!..

Yazarın Diğer Yazıları