Arınç'a 'Yaratık' zade raporu

A+A-
Behiç KILIÇ

Eşkıyayı Kandil’den toparlayıp getireceksin, davul zurna ile hain tören bölüklerine göz yumarak karşılayıp, memlekete salacaksın!! Neden?..  “Efendim suça karışmamışlar, dağdan gelip ailelerine kavuşsun, normal hayata dönsünler.. Pişmandırlar..”  gerekçesi ile..
Gelen eşkıya ne yapıyor.. Sivilleri çekmiş, şehirleri daha çok PKK’lılaştırmak için kolları sıvamış, harıl harıl PKK adına çalışıyor..
Onları dağdan getiren iktidar ne yapıyor?
Kafasını kuma gömmüş, ıslık çalıyor..
DTP denilen İmralı partisi neden kapatıldı?.. PKK’ya, Apo’ya çalışıp, devleti dinamitlediği için.. Ne yaptı devlet?.. Partiyi kapadı, partinin Apo vekillerine dokunmadı!! Sonuca iktidar ne dedi?.. “Kapandığı iyi oldu. Vekiller ders alıp düzgün siyaset yaparlar artık!!” diye milleti sakinleştirmeye çalıştı..
Ama o parti, daha dakka bir de  “Apo’nun emrindeyiz, onun emirlerinde yola devam”  dedi.. İktidarın kafası gene kumda!..
Ama  “içlerinde”  bir ses patladı ve ortaya  “Yaratık”  lafı çıkıverdi..
Allah için Bülent Bey lafı tam doksana takmayı iyi biliyor!..
“Yaratık”  gibi!..
Bülent Bey’in hem partisinde hem de iktidardaki yeri malum, bu nedenle  “Yaratık”  tepkisini  “bireysel”  olmaktan çekip, geniş değerlendirmeye alabiliriz.. Yani  “Yaratıklar”ın yaptıklarından iktidar rahatsız.. Rahatsız ama “konsept” ve de “dış ilişkiler”  seslerinin çıkmasını önlüyor...
Ama ortada olan şu:
 “Yaratıklar” iktidarın “Açılım” yolu üzerinde  “Çin seddi”  gibidir!.. Yaratıkların bu faaliyetleri ile “açılmaya” çalışan iktidar bunu yaparsa, Türkiye’yi “açma” yerine eşkıyaya mekan etmeyi sağlar..
“Yaratıkların” faaliyetlerinden bunu açık seçik görmek mümkün...
Bunların  “üçü”  Irak’taki Mahmur PKK kampındaydılar... Özetle tarif edelim.. Kandil’den gelenler Habur-Silopi’de nasıl zafer şenlikleri ile karşılandıysa, “Yaratık” mangası da Habur teröristleri tarafından o zafer naraları ve kin, intikam sloganları ile karşılandılar... Sonra TBMM’nin “namus, şeref yeminli” üç vekili, PKK’lı silahlı nöbetçilerin mevzilendiği bir alanda, PKK bayrakları Apo posterleri ile derlenmiş kürsüde, “Apo adına sonuna kadar çalışacakları”  andı çerçevesinde, PKK’lılaştırılmış topluluğa “zafer”  konuşması yaptılar... (Bu bir PKK organizasyonuydu ve organizasyon çerçevesinde necip Türk basını da kamera ve yazarları ile oraya taşınmış, PKK ve Meclis’imizdeki temsilcilerinin zafer faaliyetlerini bizlere aktarıp tepemize balyoz indirmeleri de sağlanmıştı. Malum basın bunu iştahla gerçekleştirmişti.)
Olay şudur...
Ankara, Kuzey Irak’ta PKK kuşatması altındaki Mahmur’da yaşayan Kürtleri Türkiye’ye döndürmeyi planlıyor. PKK buna karşıdır. Çünkü, Mahmur ahalisini koz-güç olarak kullanıyor... Bu nedenle şu malum  “Yaratıkları”  devreye soktu..!
Mahmur’da yaşayanlara PKK,  “Benim isteklerim dışında hareket etmeyin”  talimatı verdi.. İstek de şu;  “Apo muhatap alınacak, Doğu ve Güneydoğu özerk PKK bölgesi olacak, Mahmur ahalisi bu bölgede iskan edilecek ve bölgeye BM gözlemci olarak gelecek!..”
Yani gelinen nokta...
Türkiye, TBMM’de barındırılan vekillerin eli ile,  “İkiz Yasalar”  çerçevesinde bir tuzağa süratle çekilmektedir... Topraklarında, BM gözlemcili özerk bölge için hareket başlatılmıştır.. Kim tarafından?..  “Meclise dönmeleri iyi oldu, kapatılmadan ders almışlardır”  denilen malum vekiller tarafından..
Bülent Bey, “Yaratık” faaliyeti budur da.. Vahim olan bu faaliyet, mensubiyetiniz tarafından görülmemektedir..!

Yazarın Diğer Yazıları