Arınç'ın damadı hakkında flaş iddia

Arınç'ın damadı hakkında flaş iddia
Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, FETÖ'den şüphelisi damadı doktor Ekrem Yeter’in yargılandığı davada tanık olarak dinlenen Lagos kod adlı gizli tanık, Yeter'in FETÖ ele başı Gülen2in ömrünü uzatmak için girişimde bulunduğunu iddia etti.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, tutuksuz yargılanan Ekrem Yeter ve avukatları katıldı. Duruşmaya tanıkların dinlenmesiyle devam edildi.

Duruşmaya ses ve görüntüsü değiştirilerek SEGBİS aracılığıyla bağlanan gizli tanık ’Lagos’ Urfa’dan Ankara’ya tayini çıktıktan sonra Turgay Baz adlı kişinin kendisini sanık Ekrem Yeter’e yönlendirdiğini ve Yeter’in bu yapının içinde olduğunu söylediğini belirtti. Gizli tanık Lagos, Ekrem Yeter’in yönlendirmesiyle yaklaşık 1 ay kendi evini tutana kadar FETÖ evinde kaldığını ileri sürdü.

"YETER BU YAPININ İÇİNDEYDİ"

Tanık, 2009 yılına kadar bu yapı içinde bulunduğunu belirterek, "Ben Dışkapı ÇocukHastanesinde Baş Hekim yardımcısıydım. Ekrem Yeter Kardiyoloji Anabilim Dalı başkanıydı. Bu yapının içindekiler Yeter için, ’kendisi ağabeyimizdir, hastaları oraya gönderebilirsin’ diyorlardı. Bu kişilerin tamamının ismini hatırlamıyorum. Hasan dost isimli ilahiyatçısı bunu söyleyenlerin arasındaydı. Bu kişi İç Anadolu pratisyen hekimlerden daha doğrusu akademisyen olmayan hekimlerden sorumlu kişiydi. Bildiğim kadarıyla devlet memuru değildi. Sanığa bu konuşmalardan sonra bir kaç kez hasta götürdüm. Benimde yapı içinde yer aldığımı biliyordu" diye konuştu.

FETÖ ELEBAŞININ ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN...

Tanık, Yeter’in Kardiyoloji Derneği Başkanı olduğu dönemde Hacettepe Hastanesi’nde FETÖ üyelerinin bulunduğu Teknokent isimli bir yer bulunduğunu belirterek, "Orada Kök Hücre Merkezi kurmak için çok uğraştılar. 
Belediye Başkanları ile görüştüler. FETÖ elebaşı Gülen’in doktoru firari Tuncay Delibaş bu konu üzerinde çok duruyordu. Bu merkezi Gülen’in hastalıklarını kök hücre tedavisiyle geçirip, ömrünü uzatmak için açmak istedikleri basında haberlere konu olmuştu. Bu FETÖ’nün talimatıyla Tuncay Delibaş tarafından uygulamaya geçirilen bir projeydi. Hacettepe bu projeye teknik, Ekrem Yeter de personel desteği verecekti. Bu projede aktif olarak yer aldı" dedi.

İlgili Haberler
Arınç'ın damadı için FETÖ'nün mahrem imamı' iddiası!Bülent Arınç "80 milyon Gülen'e sempati duymuştur"
Etiketler: , , ,
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş