Asıl bomba Lozan'da saklı!

A+A-
Arslan BULUT

Paris'teki terör eylemlerinin hedefi konusunda analiz yapmak için öncelikle IŞİD'in kimin eseri olduğuna bakmak gerekir..

Rusya'ya sığınan CIA ajanı Edward Snowden'a göre CIA, MI6 ve MOSSAD tarafından kurulan IŞİD, bölgede İsrail'in güvenliğini sağlıyor!

Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü "eşek arısı yuvası" adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor.

Sahnelenen oyunun sonunda, kendilerine yönelik terör tehdidini de eşek arısı yuvasını yakarak tamamen ortadan kaldırmış olacaklar.

Türkiye'de AKP medyası, şimdilerde "IŞİD'i kim kurduysa Fransa'yı o vurdu" diyebiliyor.

Bu arada Hüseyin Vodinalı, odatv'de yayınlanan konuyla ilgili makalesinde, William Engdahl'ın, "IŞİD, bir CIA/NATO projesidir. IŞİD militanları, 2012'de Ürdün'ün Safavi kentindeki bir CIA-Özel Kuvvetler eğitim kampında eğitilmeye başlandı. Bu kamp, Amerikalı, Türk ve Ürdünlü istihbaratçılarca yönetiliyor. Kampın finansmanını ise Suudi Arabistan ve Katar üstleniyor" iddialarına yer vermişti.

***

Türkiye'nin 25'inci Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ise yakın tarihte Sözcü'den Özlem Gürses'e konuşmuş ve IŞİD'in Amerikalılar tarafından kuruluş sürecini anlattıktan sonra Lozan Konferansı'nda, Azınlıklar Alt Komisyonu'na getirilen bir teklifi hatırlatmıştı:

"Teklifi getiren kim? Amerika! Teklif şu: 'Ermeniler için ulusal yurt olarak bir toprak parçası bulalım, bu bölgeyi tanımlayalım ve bu bölgeye saldırı ve sızmalara karşı bir koruma düzeneği kuralım.' Bunun için de Suriye'nin kuzeyini öneriyorlar ve 'Böylece Türkiye ve Suriye arasında tarafsız bir bölge kurulmuş olur. Bu toprak parçasının denize kolay bir çıkış yolu da vardır' diyorlar! Peki, o halde, 6 Ocak 1923'te Ermeniler için düşünülen şey, bugün başka birisi için mi düşünülüyor?"

***

Şimdi bu verileri birlikte düşünelim! Rusya, Lazkiye ve Tartus'a yerleştiği için, buradan denize ulaşmak mümkün olmadığından, Suriye'nin kuzeyinde, ileride Hatay'ı da içine alacak bir tampon bölge oluşturuluyor. Türkmenler büyük ölçüde tasfiye edilmiş olsa bile PYD güçlerinin yönetimiyle bölgenin bir Kürt devleti olması mümkün değil. Çünkü Kürt nüfusu bunun için yeterli değil! Peki bu toprakların kime verilmesi öngörülüyor? Orada yeteri kadar Ermeni de yok!

24 Ocak 2003'te bakın neler yazmışız:

"*ABD, İngiltere ve İsrail, 27 Ocak 2003 tarihli Time dergisinde yayınlanan haritadaki sarı bölgeyi yani Türkiye, İran, Irak, Suudi Arabistan, Yemen, Kuveyt ve diğer Körfez ülkeleri ile Ürdün, Suriye ve Irak'ı tamamen ele geçirmek istiyor.

* Birinci aşamadaki hedef, Kürt bölgesi diye adlandırılan bölgede yeni bir devlet oluşturmak, Irak'ın başına Yahudi asıllı birini getirmek, böylece, vaat edilmiş toprakları birleştirmektir.

* İkinci aşamadaki hedef, sarı bölgede ABD, İngiltere ve İsrail beyinli bir Ortadoğu Birleşik Devletleri kurmaktır."

Türkiye'ye "Yeni Osmanlı" diye yutturdukları proje işte budur!

***

İsrail, Tevrat'ta vaat edilmiş topraklar olarak geçen "Nil'den Fırat'a kadar" uzanan bölgeyi ele geçirmek ve 25-30 milyona varan bütün dünya Yahudilerini buraya nakletmek istiyor.

İsrail, Kuzey Irak'ta Türkmen-Kürt bölgesini ve Suriye'nin kuzeyini, "Orta İsrail" sayıyor. Onlara göre "Kuzey İsrail", Türkiye'nin Güneydoğusu'dur!

"Büyük İsrail" projesinin gerçekleşebilmesi için önce Türkiye'nin da dahil edildiği bir büyük savaş gerçekleştirilmeliydi ki ortalık karışsın, barış masasına oturulduğunda, haritalar yeniden çizilebilsin. IŞİD işte o kaosu başlatmak için tasarlandı!

Oyunu TSK ile bozmak isteyen Türkiye'yi Ankara'da uyardılar, Fransa'ya da Paris'ten mesaj vererek "kenara çekil" dediler!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları