Asıl çete

A+A-
Altemur KILIÇ

Acaba, “karanlıkta ıslık mı çalıyorum” , hamamda türkü mü söylüyorum yoksa boşuna mı yazıp duruyorum? Hayır; başkaları görmezler veya görmezden gelirlerse de, ben yazmaya devam edeceğim. Atatürk, T.C. ve ordu düşmanlarının pervaları yoksa, benim de hiç pervam yok!


El peşrevi başladı!
Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk ordusuna ve milletimizin varoluşuna kastetmiş bir “asıl çete” var! Ülkenin hassas noktalarına, Emniyet’e, yargıya, yönetime ve güçleri yeterse, ordunun içine, insan “saatli bombaları” yerleştiren, karanlık amaçları istikametinde, seçme “Ergenekon” haberlerini sızdıran, servis eden sinsi bir terör örgütü! İnanmıyorsanız, yorumlarına, medyadaki organlarına, manşetlerine bakın. Onlar için ilk hedef, asıl tehlike olan TSK! “Kırkı bir arada” tek “beyitleri” var:
Ordu düşmanlığı!
Şimdi kalemlerine, dillerine doladıkları: Güya bazı subayların kurdukları “Karargâh evleri”. General Eruygur’un eşi, bağrı yanık hanımefendinin, avukatlarıyla yaptığı telefon konuşmalarının kayıtları (nasıl elde edildi ve servis edildi?) ve Tolon Paşa’nın GATA’ya sevk edilmesi. Sonra da tahliyesi! Kâhin değilim, ama çok önce yazdım; “Ergenekon”  davası sanıklarının çoğu mahkeme tarafından aklanırlarsa “yargıçları”da, “Ergenekoncu” olmakla suçlayacaklardır, diye! Bunun el peşrevi de şimdiden başladı. Bazı mahkemeler paşalar hakkında hukukun ve vicdanlarının emrettiği kararları verdiler ya; damga hazır: Muhakkak ki Ergenekoncudurlar”!
Atatürk’ü, Cumhuriyet’ini, ordusunu seven ve bunları yıkmak isteyenlere karşı “ne yapabiliriz” diye düşünen herkes, milyonlarca insan da “Ergenekoncu”! Asıl suçlular güçlü oldular!
Yıllar yılı mevcudiyeti bilinen -toplantıları gizlidir- fakat bu devlet umuru görmüş bilge adamların olaylar ve tehlikeler hakkında, devlet ve hükûmet başkanlarına raporlar verdikleri malumdur. Ama şimdi “Encümen-i Daniş” de Ergenekon!  “Avcılar Cemiyeti”ni de, av tüfekleri var diye “Ergenekon”a bağlarlarsa, hiç şaşmayın!
Bu, Cumhuriyet’i ve orduyu yıkmak isteyenlerin son kozları, şansları. Ya onlar, -bu ahtapot gibi “örgüt”- kazanacak, ya da sonunda bizler ve TSK! 


Tolon Paşa’nın sağlığı
Daha önce yazmıştım; Tolon Paşa’nın “GATA”ya sevk edilme talebi yukarıdan gelen baskılarla reddedilmişti. Onlar insani duygulardan da azâdeler ve önce paşa “GATA”da tedavi edilecek diye, sonra da tahliye edildi diye çıldırayazdılar. Yol olur, dava biter diye!
Doçent Doktor Mustafa Şentop; bunca zaman Ergenekon sürecinde yapılan aşikâr hukuk ve adalet ihlallarini görmezden gelmişken, paşaların mahkeme kararıyla, tedavi için GATA’ya sevk edilmelerini ve Tolon Paşa’nın tahliye edilmesini “hukuka” aykırı buluyor. Der ki: “Bu sebeple, soruşturma sürecinin tamamen yargının kontrolünde ve mevcut mahkeme kararları karşısında yapabilecek başka bir şey olmamasından kaynaklanan kerhen verilmiş onaylarla yürütüldüğü söylenebilir... Önce, tutuklu iki emekli orgeneralin Genelkurmay adına kurumsal olarak üstlenilen bir şekilde cezaevinde ziyaret edilmesi, ardından oluşan psikolojik havanın etkisiyle savcılık tarafından atılacak yeni adımların ertelenmesi, son büyük gözaltı operasyonları sonrasında üst rütbeli komutanlar hakkında tutuklama kararlarının çıkmaması, nihayetinde uzun uğraşlar ve formüller sonucunda ortaya çıkan tahliye kararı Ergenekon soruşturmasının akıbeti konusundaki endişeleri güçlendirmektedir!”
 Yani “Büyük Gözaltı” hususunda “Büyük Korku”...  Ergenekon süreci “durmasın” ve generaller, askerler mahkemeler tarafından bile aklanmasın, “Ama, Ergenekon işkencesi” ordu ve komutanlardan sonra da, T.C. bitene kadar devam etsin! “Bu ne sönmez kindir?” Sanki, Türk ordusu düşman ordusu, onlar da “Ehl-i Salip”in post-modern “örgütü”.


NOT: Tunceli’de beyaz eşya sadakasını YSK kararı bile  önleyemedi! AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Onlar eşantiyon değil” demiş. Doğru; “eşantiyon” değil “siyasi rüşvetin” simgeleri!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları