Asker-polis okullarına imam hatip ayrıcalığı

Asker-polis okullarına imam hatip ayrıcalığı
Yeni eğitim dönemi için hazırlanan bir İmam Hatip lisesinin broşüründe İlahiyat ve İslam bilimleri geleceğin mesleği olarak gösterilirken, Asker-polis okullarını girişte de önceliklerinin olacağı notu düşüldü.

Milli Eğitim Bakanlığı,  imam hatip liselerine daha çok öğrenci alabilmek için birçok plan devreye soktu. Birbirlerinin benzeri şekilde hazırlanan bazı tanıtım broşürlerinde, öğrencilerin ne gibi ayrıcalıklar elde edecekleri sıralandı.

Sözcü'den Saygı Özürk'ün haberine göre, Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi hazırladığı broşürde, mezunlarının askeri yüksek okullar ile polis okullarına “ayrıcalıklı” olarak alınacağını duyurdu.

GELECEK İÇİN PARLAK VAATLER

İmam hatip liselerinde öğrenim görenlerin, inançlı gençler olacağı belirtilen broşürde, vizyonları ve ayrıcalıklar şöyle sıralandı:
■ Merhamet ve adalet duygusu gelişmiş sevgi ve saygıyı içselleştirmiş gençler yetiştirmek hedefimizdir.

■ Askeri yüksek okullar ve polis okullarına girişte tercihen ayrıcalıklara sahip olacaklardır.

■ Tüm liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri haftada 2 saate çıkacağı için ülkemizde İlahiyat ve İslami Bilimler fakülteleri geleceğin mesleği olacaktır.

■ 15 Temmuz gösterdi ki dinine, milletine, vatanına bağlı bireyleri hiçbir güç yıkamaz. Bu bağlamda milli ve manevi bilinçlendirmemiz olacaktır.

Tanıtım broşüründe maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs temin edileceği, öğlen yemekleri ve servis ücretlerinin de karşılanacağı belirtildi.

İlgili Haberler
Destici: İmam Hatiplerin önünü açmak için 'evet' dedikİstiklal Marşı'nı Arapça okuttularİmam hatip öğretmeninden Kur'an'a büyük saygısızlık
  • Yorumlar 15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş