Atatürk'ü anmak mı?

A+A-
Altemur KILIÇ

Dün, milletçe “Atatürk’ümüzü” andık! Yurdun her tarafındaki anma törenleri, Anıtkabir’e onu tavaf etmek için sel gibi akan insanlar bana umut verdi. Millet uyanıyor ve “çıldıracak”. Tarihimizde bir “A.Ö. -Atatürk’ten Önce” vardı, bakalım “A.S. -Atatürk’ten Sonra” sında bundan sonra neler olacak?
Fakat ötekiler, tiynetlerini belli etiller. Malum kanallarda ve gazetelerde, manşetlerde ve köşe yazılarında O yok! TARAF, Türk Ordusuna, O’nun ordusuna saldırmakla meşgul... Ama dikkat etsinler, sonunda Atatürk fena çarpar!

Güzel şeyler
Hep kötülüklerden, yanlışlıklardan gaflet ve ihanetten bahsedecek değiliz. Bugün bazı güzel şeyler söyleyeyim... Sonunda, bunlar da O’nun “çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak” hedefinin kanıtları... “Teferruat” gibi görünse de güzellikler ve çağdaşlık eserleri bunlarda...


O şehri İstanbul ki...
Epeydir İstanbul’a gitmemiştim. Gittim, gördüm ve hemen Alanya’yı özledim! İstanbul bir trafik keşmekeşi, cehennemi olmuş... Bilmem kaç bin araç var, her gün 300 yeni araç trafiğe giriyormuş... Bir gün gazetenin, İstanbul’un kestirmelerini bilen Yeniçağ’ın usta şoförü, beni Çobançeşme’deki merkezinden, Maslak’a iki buçuk saatte götürdü... İstanbul’dan Antalya’ya uçakla bir saatte geldik!
Bu hiç kuşkususuz, yöneticilerin kabahati değil, onlar ellerinden geleni yapmışlar, tüneller, alt geçitler yapmışlar... Çözüm nasıl olacak? Allah bilir! Ama bu durum İstanbulluların sinirlerini bozuyor!
Bunun dışında, İstanbul’un hem Avrupa Yakası, hem de Anadolu Yakası’nın, Kadıköy’ü uygar ve düzenli bir metropol olmuş! Ağaçlar tarhlarla bezenmiş ve yollar ter temiz!
Burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı, Beşiktaş ve Kadıkoy Belediye Başkanlarını kutlarım... Genellikle asayiş, güvenlik de mükemmel. Bu hususta da Vali Muammer Güler ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ı tebrik etmem gerek!
Ama Alanya’ya dönmek de çok güzel oldu!


Hava yolları ve hava limanı
Türk Hava Yolları hizmet ve düzen bakımından mükemmel... Herhalde yöneticilerin gayreti ve diğer hava yollarıyla rekabet yüzünden! Diğer yabancı hava yollarından daha iyi!
Ve hava alanları Antalya ve özellikle İstanbul Atatürk Hava Limanı, o kadar düzenli ve bakımlı ki bence dünyanın diğer hava limanları arasında başta gelir!
Bir hizmet de var ki.. Herhalde Havaalanları İşletmesi’ne bağlı olarak çalışan hasta ve sakat yolculara Portclinic, özel bir kuruluş tarafından verilen hizmet.. Güler yüzlü, şefkatli görevliler tarafından uçağın kapısına kadar götürüyorlar.. Asansör ambulans aracıyla bize de verilen bu hizmet için, yöneticilere şükran borçluyuz!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları