Ateşle oynuyorlar

A+A-
Altemur KILIÇ

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bekir Berat Özipek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurunda demiş ki: “Turgut Özal bugün görevde olsaydı, ’AKP ve Fethullah Gülen’i bitirme planı’karşısında, Genelkurmay Başkanı’ndan gereğini yapmasını beklemez, onu derhal görevden alırdı... Özal, belki de bir basın toplantısı düzenler ’Şunları şunları görevden alıyoruz, yerlerine şunları atıyoruz’derdi. Belki Genelkurmay Başkanı görevden alındığını televizyondan öğrenirdi.” 
“Hocanın” kerametinin, nereden menkul olduğunu tahmin ediyorum... Konuştuğu toplantı, Türkiye Millî Kültür Vakfı’nın (acaba kimin Vakfı?) 40. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen toplantı!
Hoca açıkça, Başbakan Erdoğan’ı vazifeye davet ediyor, yapmazsa, yasal görevini ihmal edeceğini ima ediyor!... Zaten son günlerde bu “vazifeyi” ima edenler çok!
Özipek Hocanın konuşması “kapalı devre” hazirundan çok alkış toplamış ama orada hazır bulunun Başbakan, bu sözler üzerine susmuş: “malum, sükût ikrardan, kabulden” gelir!
Bizler, şu sırada “Atatürk yaşasaydı
ne yapardı?” diye düşünüyoruz... Özipek Hocalar taifesinin ise merakları, “Özal ne yapardı?” 
El cevap: “Belki belirtmeye gerek yok. Hiç kuşkusuz demokratik sürece destek verirdi. Ne, süreci provoke etmek isteyen ulusalcılara teslim olurdu, ne de DTP’lilerin hatalarına. İspanya’nın BASK sorununu minimize eden demokratikleşme sürecini yöneten siyasetçiler gibi davranırdı! ”
Hoca beni konuşmaya zorladığı için, rahmetli Özal’a kişisel sevgime saygıma rağmen, birebir bildiğim bir gerçeği söylemeliyim; “Özal T.C.’nin Kürt-Türk Federasyonu kurulmasını isterdi”; bunu bana Orta Doğu haritası önünde söylemişti!

Özal’ın büyük hatası
Prof. Dr. Bekir Berat Özipek, Özal’ın en büyük hatasının, kendisine karşı yapılan suikast teşebbüsünü araştırmaması olduğunu söylüyor. Der ki: “Araştırılsaydı derin canavara (“Ergenekon” diye okuyun) karşı daha avantajlı olabilirdik.”
Bakın, gönüllerde ne aslanlar yatıyor ve kuyrukları nasıl biri birlerine değiyor! Türk ordusuna ve Komutanlarına karşı ne kadar hınçla dolular. Ve “Atatürk olsaydı, ne yapardı?” diye düşünmek bile gönüllerinden, içlerinden gelmiyor. Belki onların ne yapacağını biliyorlar! Ve “hocaları ne yapardı, ne yapacak?” diye ahkam kesiyorlar!
Bir yerde, şeklen doğru söylüyorlar; Başbakan, eğer Genelkurmay Başkanının suç işlediğine kâni ise ve elinde, uydurma da olsa belgeler varsa, yasalara göre
onu görevden alabilir, hatta tutuklatır ve
diğer Komutanlarla birlikte, Silivri’ye de gönderebilirdi!
Onu tahrik edenler ateşle oynuyorlar!... 27 Mayıs’ta rahmetli Adnan Menderes’i darağacına, böylesine müfrit akıl hocaları götürmüşlerdi!.. Bu “darbenin” mağdurlarından biri olarak söylemeliyim; Darbe olmasaydı iç savaş çıkardı... Bimem anlatabiliyor muyum?

Darfur celladı
Sudan’da Darfur katliamının faili Sudan Devlet Başkanı Ömer el Beşir İstanbul’a geliyor.. Hakkında, Uluslararası Ceza Mahkemesinin tutuklama kararı bulunan El Beşir’in Türkiye’de karşılanmasını, AB ve ABD protesto ediyorlar... Fakat AB ve ABD,
yediğimiz kokoreçten, donumuzdan,
Güneydoğumuza kadar, her şeyimize
karışırken, boyun büken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dikleniyor... “Karar bizim.. El ne karışır” diyor.. Bu katili, kırmızı halılar üzerinde karşılayacak..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları