Avrupa’da futbol dönüyor: İşte ilk başlayacak lig

Avrupa’da futbol dönüyor: İşte ilk başlayacak lig
Korona virüs nedeniyle duran futbol yeniden başlıyor. Almanya Bundesliga’nın 15 Mayıs’ta başlayacağı ve böylece Avrupa’da başlayacak lig olacağı vurgulandı.

Avrupa’da korona virüs nedeniyle duran liglerden ilk olarak Almanya’nın başlayacağı açıklandı. Mart ayından bu yana duran Bundesliga’nın 15 Mayıs tarihinde başlayacağı belirtilirken, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in karara onay vereceği öğrenildi.

Bundesliga, korona virüsü nedeniyle Mart ortasından bu yana askıya alınan beş büyük Avrupa ligi arasından yeniden başlayacak ilk lig olma yolunda ilerliyor.

Reuters’ta yer alan habere göre; yetkililer ile görüşecek olan Başbakan Angela Merkel’in liglerin yeniden başlamasına onay vereceği öğrenildi. Müsabakalar katı koşullar altında gerçekleşecek ve stadyumlarda taraftarlar olmayacak.

Portekiz, Polonya ve Macaristan’da liglerin Mayıs sonuna doğru yeniden başlayacağı açıklandı. Almanya’da ise takımlar, Nisan ayının ortasından bu yana küçük gruplar halinde tesislerde antrenmanlarına başladı.

Almanya Futbol Federasyonu, seyircisiz oynanacak maçlardan önce oyuncuların düzenli olarak korona virüsü testine sokulacağını duyururken tüm takımlar için karantina içermeyen bir sağlık güvenliği planı sundu.

Eğer bir oyucuda virüs bulunması halinde alınacak önlemlerle ilgili kararlar yerel sağlık otoritelerine ait olacak.

Geçtiğimiz pazartesi günü teste sokulan 1724 futbolcunun 10’unda pozitif sonuç çıkmıştı. Federasyon gelecek hafta ikinci testlerin yapılacağını duyurdu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58