Aytun Çıray canlı yayında açıkladı: “600 bin şüpheli hasta var”

Aytun Çıray canlı yayında açıkladı: “600 bin şüpheli hasta var”
İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığının verilerine göre korona virüs şüphelisi 600 bin hasta olduğunu belirterek, bu verileri bakanlığın kamuyla paylaşmadığını söyledi.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, canlı yayında korona virüs salgını ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Halk TV’de yayınlanan Şimdiki Siyaset adlı programa bağlanan Çıray, Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre 600 bin şüpheli vakanın bulunduğunu söyledi.

Aytun Çıray’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Size çok önemli bir rakam vereceğim. Şu anda Sağlık Bakanlığı’nın verilerinde 600 bin şüpheli vaka var. Neyi açıklıyorlar ki bunu açıklayacaklar? Kamuya açık hiçbir bilgi yok. Siz açıklanan tablolarda neyi görüyorsanız kamuya açık bilgi odur.

Şu anda İzmir ve Ankara’daki son defin rakamlarına ulaşamazsınız. Klinik olarak tanı konmuş, korona testi pozitif çıkmamış bir çok hastaya viral pnömoni tanısı ya da dissemine koagülopati ortaya çıktı. Bu, organ yetmezlikleri yaptı, son tanı olarak onları koydular. Bu hastalarda kalp krizi ya da organ yetmezliği çıktı.  

Şimdi bunlara ne gerek var? Peki neden bunları yapıyorlar diyorsanız; bu konuda yani insanların hayatlarıyla ilgili bir konudan bile siyasi bir başarı hikayesi yaratmaya çalışıyorlar. Burayı başarırsak hep beraber alkışlarız hatta buradan o kadar ileri gidildi ki bu pandemi üzerinden şehir hastanelerini aklamaya çalışıyorlar."

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58