Bahçeli AKP’nin bir numaralı tehdit olduğunu söyledi

A+A-
Ahmet B. ERCİLASUN

21 Temmuz 2013 tarihinde MHP Genel Merkezi’nde yapılan basın toplantısında Devlet Bahçeli şunları söyledi:
“AKP hükûmeti, duyguların, birlikte yaşama inancının ve bin yıllık devasa kardeşlik iradesinin arasına girmiş, harcı bölücülükle karılan kalın bir duvar çekmiştir... Türk milletine düşmanlık konusunda asırlara nam ve şöhret bırakan kim ya da kimler varsa Başbakan’ın uzattığı eli geri çevirmemiş, sunduğu imkânları pas geçmemiştir. Türk kimliğine, Türkçeye, Türk vatanına ve Türkiye’ye hazım ve sindirim ağrıları çeken gafiller, AKP’nin bölücü katarına binmişler, Başbakan’ın makinistliğiyle BOP’un kılavuzluğuyla karanlığa doğru yola çıkmışlardır. Görüyor ve takip ediyoruz ki çiğnenmek istenen kardeşliğimizdir, buharlaştırılmak istenen millî kimliğimizdir, budanmak istenen millî kaynaklarımızdır, dağlanmak istenen millî şerefimizdir, dağıtılmak istenen millî bütünlüğümüzdür, deşilmek istenen millî haysiyetimizdir, devrilmek istenen millî mevcudiyetimizdir ve bunların hepsinin sorumlusu, hepsinin suçlusu ve hepsinin tezgâhtarı en başta on yıl sekiz aylık uygulama ve icraatlarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarıdır.
Başbakan ve partisi hükûmet olasıya kadar, Türk milletini 36’ya bölmek hainlerin dışında kimsenin aklına gelmemiştir. Teröristlere teslim olmak, canilerden aman dilenmek bir avuç kimliksizin haricinde kimsenin gündeminde olmamıştır. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almak, Türklüğü etnik seviyeye indirmek yine vatan ve millet yoksunlarından başka hiç kimse tarafından uluorta ve pervasızca seslendirilmemiştir... Geldiğimiz buaşamada AKP millî güvenliğimiz ve millî geleceğimiz açısından bir numaralı tehdit hâline dönüşmüştür... Türk milleti kardeş kavgasına düşmeden, vatanımız ikiye parçalanmadan AKP’nin tasfiyesi zorunluluktur. Başbakan’ın zehirli dili, fitne saçan sözleri, bölücü ve yıkıcı politikaları durmadan, duraksamadan ve durdurulmadan Türkiye’ye bahar gelmeyecek, aziz milletimiz nefes alamayacaktır. AKP’nin iktidardan gitmesinden başka çözüm ve çare olmayacaktır.”
Sözler çok net ve açıktır. Bahçeli’ye göre AKP ülke için bir numaralı tehdittir ve AKP tasfiye edilmeden milletimiz nefes alamayacaktır; AKP’nin iktidardan gitmesinden başka çözüm ve çare yoktur.
Bu sözler, AKP’nin iktidardan uzaklaşması konusunun, MHP’nin seçimlere ittifak yapmadan girme kararından daha önemli olduğunu göstermiyor mu? Ne pahasına olursa olsun, ülke için bir numaralı tehdit olan AKP iktidardan gitmelidir diyorsanız, buna çare olabilecek bir formülü niçin hemen elinizin tersiyle itiyorsunuz? MHP’nin ittifak yapmadan seçimlere girmesi, ülkenin bölünmesinden daha mı önemlidir?
Evet, ifade ettiğiniz bir numaralı tehdidi iktidardan uzaklaştırmanın bir yolu vardır; o da yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapmaktır. İstanbul CHP, Ankara MHP, İzmir CHP, Adana MHP şeklindeki bir ittifak hiç şüphesiz bu büyük şehirlerde AKP’nin belediye başkanlıklarını kaybetmesine yol açacaktır. Burada dört şehri örnek olarak verdim. Başka şehirlerde, özellikle büyük şehirlerde yapılacak ittifaklar, AKP’nin bütün bu şehirlerde belediye başkanlıklarını kaybetmesi anlamına gelir. Büyük şehirlerin belediye başkanlıklarını kaybeden bir iktidar partisinin genel seçimlerde de önemli oy kaybına uğrayacağı muhakkaktır.
Böyle bir netice, üzerinde hiç düşünülmeden reddedilebilir mi? Eğer partinizi ön plana alıp hiç düşünmeden bunu reddediyorsanız o zaman yukarıdaki sözlerinizde samimi olup olmadığınız konusunda ciddi olarak düşünmelisiniz.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları