Millet İttifakı'nı Çanakkale'deki düşmana benzetti. Bahçeli 18 Mart mesajında muhalefeti hedef aldı

MHP lideri Bahçeli, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda tepki çeken ifadeler kullandı. Bahçeli, "Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’de ezilenlerdir." dedi.

Millet İttifakı'nı Çanakkale'deki düşmana benzetti. Bahçeli 18 Mart mesajında muhalefeti hedef aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Bahçeli yayımladığı mesajda Millet İttifakı''nı ve muhalefeti hedef alarak "Türk milletinin bin yıllık süre içinde üç kıtaya açılan vatan coğrafyalarından, 18’inci yüzyıldan itibaren çekilmeye başlamasıyla ortaya çıkan küçülme ve daralmanın son direniş ve nirengi noktası elbette Çanakkale’dir" diyen Bahçeli, mesajının devamında ise sözü seçimlere getirip "Türk milletinin zaaf anını kolladıkları iyi bilinen bu şer ve şiddet cephesinin bugün zillete düşmüş siyasi işbirlikçileri kullanarak yeni bir kuşatmayı sahneye koydukları, 29 Ekim 1923 tarihinde yarım kalmış köhne emellerini tamamlamaya çalıştıkları alenen görülmektedir" ifadelerini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nun HDP ile yapacağı görüşmeye değinen Bahçeli, "Zaferimizin 108’inci yıl dönümünü ve şehitlerimizin aziz hatıralarını gölgelemek, adeta geçmişin rövanşını almak niyetiyle programlanan CHP-HDP kavuşması şimdilik sonraki bir tarihe tehir edilmiştir. Bu kez takip edilen kirli yöntem kaleyi içeriden yıkmak için işbirlikçi güruhu yüreklendirme, gayri milli zihniyetlerle amaç ve eylem ortaklığı kurmaktır" dedi. 

"ZİLLET İTTİFAKI BU DAYATMANIN KOÇBAŞI, BU SERVİSİN HİZMETKÂRIDIR"

Millet İttifakı''nın Çanakkale''de yenilen düşman kuvvetlerine benzetmekten geri durmayan MHP lideri "Zillet ittifakı bu dayatmanın koçbaşı, bu servisin hizmetkarıdır. Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’de ezilenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün Milli Mücadele’de tepelenenlerdir. Bugün karşımıza bir kez daha çıkanlar, ana kanındaki bebekleri süngüyle deşen caniler, FETÖ’ye ve PKK’ya siyasi rant ve ikbal uğruna el uzatan çürümüşlerdir. Doğal felaketlerin enkaz ve yıkımını kaldırmak, derin yaraları sarmak için mücadele halinde olan Türkiye’mizi Yeni Yüzyıla taşıyacak olan muhteşem irade Çanakkale ruhuyla tecelli etmiştir" ifadelerini kullandı. 

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar