Bahçeli’nin İzmir konuşmasında “af” detayı

Bahçeli’nin İzmir konuşmasında “af” detayı
İzmir'de konuşan Bahçeli, af konusunda uzun bir süre sonra açıklama yapmadı. Erdoğan, dün akşam yaptığı açıklamada "Af gündemimizde yok, kimse farklı bir yaklaşım göstermesin" uyarısında bulunmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin İzmir’de düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmasında af konusunu dile getirmemesi dikkat çekti.

Bahçeli, uzunca bir süredir gittiği her yerde af konusunu gündeme getirip, konuşmalarında seçimden önce af çıkarılması vurgusu yapıyordu.

Bahçeli’nin ani bir şekilde af konusunu kapatmasının ardından, Erdoğan’ın dün akşam söylediği sözler yeniden gündeme geldi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’nin gündeme getirdiği af konusunda dün gece yaptığı açıklamalar ile son noktayı koymuştu.

Zeytinburnu’nda düzenlenen gece mitinginde konuşan Erdoğan, af konusunun gündemlerinde olmadığının altını çizmişti.

Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bakınız şunu bilin; bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Yani bu konularda kimse bize farklı yaklaşım göstermesin. Kimse bize farklı bir yaklaşım göstermesin. Yani insan eğer yargı haklarında bir hüküm vermiş de içeriye girmişse, onları affetme yetkisi bizim değil, bu bir. İki; şu anda parlamentonun böyle bir işlevi yok, bu da ortada. Biz kalkıp da bu işi oya tahvil etmek için bir af çıkarmayız.”

“FETÖ’NÜN BİR KEZ DAHA DARBEYE TEŞEBBÜS EDECEĞİ…”

Af konusuna girmeyen Bahçeli’nin, İzmir’de yaptığı konuşmada AKP tarafından dile getirilen “FETÖ’nün darbe tehlikesi geçmedi” iddialarına yer verdiği görüldü.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

İttifak iradenin mahsulüdür. İrade ise Türk Milleti'nin tarihi haklarıdır. Haklarımızı yedirmeyeceğiz, milli hatıralarımızı hiç kimseye çiğnetmeyeceğiz.

Türkiye kuşatma altındadır. Terör örgütleri kışkırtılmaktadır. Güney sınırımız boyunca karanlık hesaplar yapılmaktadır. Son günlerde FETÖ’nün bir kez daha darbeye teşebbüs edeceği konuşulmaktadır. İğrenç niyet sahiplerini uyarıyorum. Eğer Türkiye yeni bir işgal girişimine maruz kalırsa bu defa hiçbir suçlu ve hain sağ kalmayacaktır. Vatanımıza göz koyanların gözünü oyarız.

Yeri geldiğinde hepimiz Mustafa Kemal olur, 'ya istiklal ya ölüm' seslenişiyle çevresinde halka halka dizilerek yurdumuzu son kana kadar savunuruz.

Cumhurbaşkanı adayımız bellidir Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. TBMM’de çok güçlü bir MHP grubu yürütmenin denge ve denetimi için hayati öneme sahiptir. Meclis'in güçlü olması için MHP’yi yükselteceğiz.

"İzmir'den açık açık söylüyorum. Eğer Türkiye yeni bir işgal girişimine maruz kalırsa bu defa hiçbir suçlu ve hain sağ kalmayacaktır. Vatanımıza göz koyanların gözünü oyarız. Alayını cehennemin dibine kovalarız. Burunlarından fitil fitil getiririz"

  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş