'Bahçeli'nin tutarsız politikaları'nı gerekçe gösterip istifa ettiler

'Bahçeli'nin tutarsız politikaları'nı gerekçe gösterip istifa ettiler
Kayseri'nin Sarız İlçesi'nde, Sarız Kadın Kolları Başkanı Songül Arkalı ve MHP'li Belediye Meclis üyesi Yaşar Arkalı, "Bahçeli'nin tutarsız politikaları"nı gerekçe göstererek MHP'den istifa ettiler:

MHP'de istifalar peş peşe geliyor...

Belediye Meclis üyesi Yaşar Arkalı ve Sarız Kadın Kolları Başkanı Songül Arkalı MHP'den istifa etti.

Eşiyle birlikte partisinden istifasıyla ilgili açıklama yapan Yaşar Arkalı, ”MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, anayasa değişikliği konusunda hiçbir partiliye sormadan, istişare etmeden, Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte hareket etmesini içimize sindiremiyoruz” diye konuştu. 

Yaşanan süreç öncesi AKP ile taban tabana zıt politikalar üreten Devlet Bahçeli'nin, anayasa değişikliği için ‘Evet’ oyu kullanacağını açıklamasına bir türlü anlam veremediğini belirten Arkalı, eşiyle birlikte yaptığı ortak açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Referandum sürecinde; teşkilatların, başkanların, yöneticilerin fikri alınmadan oldu bittiye getirilip buna da 'Ülkenin bekası için yaptım' demeyi inandırıcı bulmadığım için çok sevdiğimiz partimizden istifa ediyoruz. Hayatım boyunca gönül verdiğimiz partimiz için mücadele ettik. Göğsümüzde şeref madalyası olarak taşıdığımız ülkücülüğe olan inancım ve Türk Milliyetçiliği anlayışım, aklıma ve vicdanıma anayasa değişikliğine hayır, dememizi emrediyor. Ülkemizde birikmiş o kadar sorun varken, bu sorunları görmezlikten gelmek, bir Türk milliyetçisine asla yakışmaz. Partimiz, birilerinin ülkemizde yaşattığı fili durumu, yasalaştırmak gayreti içine girmek yerine, varsa bir fili durum, o fili durumun anayasal sınırlar içine çekilmesini sağlanmalıydı. Bu olumsuz davranışlar karşısında ve ortaya çıkan şartların bir gereği olarak ben, halen üyesi olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden, eşim Songül Arkalı da parti üyeliğinden ve Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa ediyoruz.”

  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş