Bahçeli'ye çok sert Öcalan örneği

Bahçeli'ye çok sert Öcalan örneği
Devlet Bahçeli’ye seslenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Türkiye’yi bölme projesi olan başkanlık sistemini Abdullah Öcalan da istiyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Bugün bütün bu oynananlar başkanlık rejiminin fragmanlarıdır. Biliyorsunuz filmlerde bir fragman olur, filmin tanıtımı için. Bunlar başkanlık rejiminin fragmanları. Başkanlık rejimini bize tanıtmaya çalışıyorlar” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bir ülkenin Başbakanı, Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım ‘başkanlık gelmezse Türkiye bölünür’ diyor. 93 yıldır bu ülke dimdik ayakta, bütün darbelere karşı. Ve sen kalkıyorsun ‘başkanlık olmazsa Türkiye bölünür’ diyorsun yani başbakan olarak ben Türkiye’yi bölünme noktasına getirdim diye itiraf ediyorsun. Sen o koltukta oturamazsın arkadaş. Türkiye’nin bölünmesinden söz eden bir kişi başbakanlık koltuğunda oturamaz. CHP bu ülkede olduğu sürece bütün mazlumlara sahip çıktığı sürece görüşü ne olursa olsun inancı ne olursa olsun haksızlığa uğrayan herkesin yanında olduğu sürece bu ülkeyi hiçbir güç bölemeyecektir. Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz, söz, sözüm sözdür.”

ORTAK PAYDAMIZ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bunlar Türkiye’yi eyaletlere bölmek ve parçalamak istiyorlar. Açık ve net söylüyorum, Türkiye’nin bekası için söylüyorum ve Sayın Devlet Bahçeli’ye de söylüyorum. Türkiye’yi bölme projesidir başkanlık sistemi” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Hiç kimsenin hiçbir siyasi liderin tuzağa düşmemesi lazım.Türkiye’nin bekasını düşünüyorsak, bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü, beraberliğini savunuyorsak, siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama ülke bizim ortak paydamızdır, bayrak bizim ortak paydamızdır, demokrasi bizim ortak paydamızdır, demokratik parlamenter sistem bizim ortak paydamızdır, 150 yıllık bir tecrübeyi atacaksın, bir kişiye koltuk uğruna Türkiye’yi ateşe atacaksın,  buna izin vermeyiz. Başkanlık sistemini kim istiyor. Abdullah Öcalan da istiyor. O da başkanlık sistemini istiyor. Kendi kitabı yayınlandı, orada ifade ediyor. Ne zaman söylüyor bunu, 2013’te. Kime söylüyor, hükümet yetkililerine söylüyor. Sayın Bahçeli’ye söylüyorum, bir daha hatırlatıyorum, hepimizin sorumluluğu var. Diyeceksiniz ki bunlar şimdi PKK ile kavga ediyor. Dün de kavga ediyorlardı, 10 dakika sonra barışırlar, 10 dakika sonra. ‘Bana koltuğu ver, ülkeyi at ateşe’ne önemi var.”

  • Yorumlar 9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş