Bakan Akar ve Azerbaycan Savunma Bakanı görüştü

Bakan Akar ve Azerbaycan Savunma Bakanı görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov arasında telekonferans yoluyla gerçekleştirilen telekonferans görüşmesinde iki ülke arasındaki işbirliğinin kuvvetlendirilmesine yönelik projeler konuşulduğu bildirildi.

Tek millet iki devlet olarak bilinen Türkiye ve Azerbaycan arasındaki istişareler sık sık devam ediyor. Son olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov video konferans yoluyla bir görüşme gerçekleştirdi. Video konferansta geçmişten bu yana beraberliklerini koruyan iki ülke arasındaki işbirliklerinin nasıl daha ileriye götürüleceğinin konuşulduğu öğrenildi. 

"BAŞARI TARİHE ALTIN HARFLERLER YAZILACAK" 

Kahraman Azerbaycan ordusunun 44 gün süren çatışmalar sonunda şanlı bir zafer kazandığını aktaran Bakan Akar, "Tek millet, iki devlet ilkesi çerçevesinde her alanda güçlenen kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz Karabağ'ın özgürleştirilmesiyle adeta perçinlendi, çelikleşti. Bunu bütün dünya gördü. 'Tek Vatan' diye adlandırdığınız harekat planının başarıyla sonuçlanmasıyla Türk'ün yumruğu Ermeni'nin başına indi. 30 yıldan beri devam eden haksızlık, oradaki kardeşlerimizin sıkıntıları çok şükür sona erdi. Buradaki başarı tarihe altın harflerle yazılacak" dedi.Kazanılan başarıdan dolayı Azerbaycan'ı bir kez daha kutlayan Bakan Akar, "Azerbaycan ordusunun çağın gereklerine uygun olarak yeniden yapılandırılması, modernizasyonu ve iki kardeş ülke silahlı kuvvetlerinin gelecekte de birlikte çalışabilirliğinin artırılmasını destekleyecek şekilde bir yol haritasını hazırladık ve uygulamaya başladık" diye konuştu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58