Bakan Fikri Işık’tan hayrete düşüren gaf!

Bakan Fikri Işık’tan hayrete düşüren gaf!
Bakan Işık, FETÖ’cülerin yaydığı söylentilere tepkisini dile getirirken peygamber efendimize “Ulan” dedirterek büyük bir gaf yaptı. Işık “Peygamber efendimiz sizin rüyanıza girse ’Ulan hainler, bu millete bu ihanet yapılır mı?’ der diye düşününürüm" dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, FETÖ’cülerin 15 Temmuz ihanetine tepkisini dile getirirken peygamber efendimize “Ulan” dedirterek büyük bir gaf yaptı. FETÖ’cülerin son günlerde, “Peygamberimiz rüyamıza girdi, şöyle olacak, böyle olacak..” türü söylentilerle tabanlarını zinde tutmayı amaçladıklarını belirten Bakan Fikri Işık, “Ya peygamber efendimiz sizin rüyanıza girse ‘Ulan hainler, bu millete bu ihanet yapılır mı?’ der diye düşünürüm” şeklindeki maksadını aşan ifadesi hayret ve şaşkınlıkla karşılandı. AKP Kocaeli 93.İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Işık, 15 Temmuz gecesi asker elbisesi giymiş hainlerin devreye sokularak yapılması istenen darbe girişiminin Türk tarihinin gördüğü en büyük ihanet olduğunu söyledi. FETÖ’nün, her ay ‘Yeni bir darbe olacak’ diyerek kendi tabanlarını ve kendi terör örgütü mensuplarını adeta zinde tutmaya çalıştığına dikkat çeken Işık, “Temmuzdu ağustosu bekleyin, ağustostu eylülü bekleyin, eylüldü ekimi bekleyin, şimdi kasımı bekleyin... Daha önce Peygamber efendimizi kamyonete bindiren bu alçaklar, hainler şimdi ‘Peygamberimiz rüyamıza girdi, şöyle olacak, böyle olacak...’Ya peygamber efendimiz sizin rüyanıza girse ‘Ulan hainler, bu millete bu ihanet yapılır mı?’ der diye düşünürüm. Çünkü sizin yaptığınız apaçık bir ihanet. Bu millete ihanet, bu milletin değerlerine ihanet, dini değerlerimize ihanet...” ifadelerini kullandı.

Avucunuzu yalarsınız

Yarın başka bir yapının fırsat bulup, TSK’nın içerisine sızıp tekrar böyle bir ihanete girişmemesi için her türlü tedbiri almanın görevleri olduğunu aktaran Işık, “Bu anlayışla hareket ediyoruz. Onun için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin üzerindeki gereksiz yükleri tamamen alıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, asli görevi harekat, istihbarat, muhabere gibi alanlarda çok daha güçlendiriyoruz” şeklinde konuştu. Bakan Işık, bazılarının rahatsız olduğunu belirterek, “Bazıları beklediler ki, ‘Bu FETÖ’cüler temizlensin, ordu bize kalsın.’ Avucunuzu yalarsınız. Ordu sadece ve sadece Türk milletinin ordusudur, hiçbir yapının ordumuza sızmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bunun için yapısal tedbirleri almaya devam ediyoruz” dedi.

Bahçeli’nin bir cümlesi doğru

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlık sistemiyle ilgili açıklamasına da değinen Işık, 2007 yılında cumhurbaşkanını halkın doğrudan seçmesine imkan veren referandumun onaylanmasıyla birlikte Türkiye’nin artık geri dönüşü olmayan bir yola girdiğini kaydetti. Hiç kimsenin halkın seçtiği cumhurbaşkanından sembolik bir cumhurbaşkanlığı yapmasını bekleme hakkı olmadığını vurgulayan Işık, şöyle dedi: “Türkiye aslında vesayet odaklarını o gün yenebilmiş olsaydı belki yapması gereken şey AK Parti’ye kapatma davasını konuşmak değil, halkın tercihi doğrultusunda halkın seçtiği cumhurbaşkanının taşıması gereken yetkiler ve Türkiye’nin sistemini tartışmaktı ama maalesef bugün bu konuda hala direnç gösteren özellikle Cumhuriyet Halk Partisi aynı tavrını daha katı bir şekilde gösterdi.” Bakan Işık, “Sayın Bahçeli’nin pek çok görüşüne katılmıyoruz, yaptığı açıklamalardaki pek çok konuyu kesinlikle benimsemiyoruz, doğru da bulmuyoruz ama bir cümlesi çok önemli. Evet, Türkiye 2007’de halkın ortaya koyduğu iradeyle oluşan fiili durumu tartışmak ve halka götürmek zorundadır, siyasetin en önemli görevi şu anda budur” ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş