Balıkesir Erdek'te üzerinden otomobil geçen köpek iyileşti

Balıkesir Erdek'te üzerinden otomobil geçen köpek iyileşti
Balıkesir'in Erdek ilçesinde meydana gelen olayda akaryakıt istasyonunda bulunduğu sırada bir araç tarafından üzerinden geçilen köpek, yoğun tedavi sürecinin ardından yeniden hayata tutundu. Köpeğe, 'Maske' ismi verildi.

Balıkesir'in Erdek ilçesinde 10 Kasım'da meydana gelen olayda bir otomobil, istasyondan ayrılırken yerde yatan iki köpeğe çarpıp, ezdi. Köpeklerden biri ölürken, diğeri ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı Ovaköy Hayvan Barınağı'nda veteriner hekimler tarafından tedaviye alındı. 

otomobilin-ezdigi-kopek-yasama-tutundu-adi-maske-koyuldu-4956-dhaphoto3.jpg

YÜZÜ MASKEYE BENZİYOR 

Yüzünün maskeye benzemesi nedeniyle adı 'Maske' konulan köpek başarılı bir ameliyatın ardından iyileşerek yeniden koşmaya başladı. Ovaköy Mahallesi’ndeki Balıkesir Sokak Hayvanları Bakımevi’nde Maske’nin 10 Kasım’dan bu yana tedavi sürecini yürüten Veteriner Hekim Oğuzhan Erçel, köpeğin bakım evine geldiğinde durumunun çok ağır olduğunu, yaşam mücadelesini kazanması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

otomobilin-ezdigi-kopek-yasama-tutundu-adi-maske-koyuldu-4956-dhaphoto2.jpg

"AMELİYATI 3 SAAT SÜRDÜ" 

Veteriner Hekim Erçel, "Kazanın yaşandığı gün olay yerine hemen gittik ve köpeğimizi alarak bakımevimize getirdik. Köpeğimizin röntgenlerini çektiğimizde, kalçasında üç adet kırık olduğunu tespit ettik. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatta, kalçasına üç plak yerleştirildi. Ameliyatı kaldırması bile bir mucizeydi. Kendisi de yaşama tutunmak için çok mücadele etti. Tedavimiz güzel bir şekilde devam ediyor. Maske, artık hem yürüyebiliyor, hem de koşabiliyor. Tam bir iyileşme için önümüzde biraz daha zaman var" dedi. 

Kaynak: Demirören Haber Ajansı 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş