Barış Yarkadaş Yozgat Valisi'nin konuşmasını paylaşarak militan tartışmasına dahil oldu

Barış Yarkadaş Yozgat Valisi'nin konuşmasını paylaşarak militan tartışmasına dahil oldu
CHP eski Milletvekili Berhan Şimşek'in bazı vali ve kaymakamlara yönelik 'militan' ifadeleri kamuoyunda tartışılması sürüyor. Gazeteci Barış Yarkadaş ise, Yozgat Valisi Kadir Çakır'ın Yozgat'ta düzenlenen 15 Temmuz Anma programında yaptığı konuşmayı paylaşarak "Valiyi izleyin ve susun... Yordunuz..." dedi. Paylaşımı İYİ Partili Aytun Çıray da alıntılayıp paylaştı.

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP'li Berhan Şimşek'in "Vali militan, kaymakam militan" açıklaması sonrası siyasette başlayan "militan" tartışmasına dahil oldu.

Yarkadaş, Yozgat Valisi Kadir Çakır'ın Yozgat'ta düzenlenen 15 Temmuz Anma programında yaptığı konuşmayı paylaşarak "Valiyi izleyin ve susun... Yordunuz..." dedi.

Yarkadaş, Yozgat Valisi Kadir Çakır'ın 2019 yılına ait konuşması şu notla paylaştı:

"Konuşan kişinin YOZGAT VALİSİ olduğunu bilmesem, AKP İL BAŞKANI sanardım. Parti devletinin geldiği noktayı görmek açısından önemli bir video bu...

CHP valilere ilişkin bir değerlendirme yapınca ortalığı ayağa kaldırıyor, kafa şişiriyorsunuz. Valiyi izleyin ve susun... Yordunuz..."

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise, Yarkadaş'ın paylaşımını, "Bu vali Devlet Memurları Kanunu'na göre suç işlemiş. Bakalım bu suçu hakkında hakkında tahkikat yapılacak mı? Yapılmazsa da seçimden sonra biz yapacağız." notuyla alıntıladı. 

ac-018.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58