Başak Şengül O Anları Anlattı

Başak Şengül O Anları Anlattı
Askerler tarafından CNN Türk'e girildiği anlarda yaptığı yayınla büyük övgü alan Başak Şengül, yaşadığı dehşeti anlattı... Şengül "Helikopter sesini duymamızla bazı şeylerin yolunda gitmediğini anladım" dedi.

Canlı yayındayken askerlerin müdahalesiyle programını bırakmak durumunda kalan gazeteci Başak Şengül ise yaşadıklarını şöyle aktardı:

"Yayıncılık tarihi açısından bilmiyorum dünyada bir örneği var mı benim dağarcığımda yer aldığı kadarıyla bir ilk oldu. Bir yandan biz kamu görevi de yapan bir mesleğin içindeyiz. Kamuyu bilgilendirmek önceliğimiz, üstelik de olağanüstü bir hal içinde biz en hızlı biçimde, en doğru biçimde elimize ulaşan son bilgileri izleyicilerimizle paylaşmaya çabalarken o anda yayında ben ilk helikopter sesini fark ettim.

Ne olduğunu anlamaya çalışırken de son dakika bilgilerini, son dakika gelişmelerini aktarmaya çalıştım. Bir yanda haber merkezimiz zaten bütün çalışanlarıyla teyakkuz halindeydi. O sırada aşağıdan gerginliğin sesleri yükselmeye başladı. Anladım ki buraya da gelindi. Bir şekilde içeriye askerlerin zorla girmeye çalıştığını fark ettim. O anda tabii aklınızdan birçok şey geçiyor. Yayına ne kadar devam ettirebileceğiz, ne kadar sürede stüdyoya ulaşacaklar, ne olacak, yayının akıbetiyle ilgili ne göreceğiz, bunları düşünürken işte gördüğünüz sizin de izlediğiniz o yayın süreci ekranlara yansıdı."

Görevlerini yaptıklarına inandığını ifade eden Şengül, "Gerçekten biz elimizden geleni yaptık, görevimiz gereği ama Türkiye için çok uzun ve çok zor bir geceydi." dedi.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş