Başbakan 1 numarayı mı işaret etti?!

A+A-
Behiç KILIÇ

Konuşmasının gizli kodları çözülebilirse “Başbakan Erdoğan,1 numarayı biliyor ve bunu da  önceki gün yaptığı konuşmada ima etti!” diyeblir miyiz, şöyle bir bakalım...
Erdoğan şöyle demişti;
 “...Bazı medya kuruluşlarının panik hallerini anlamakta, gerçekten güçlük çekiyorum. Türkiye’nin şeffaflaşmasından mı korkuyorsunuz? Kirli ilişkilerin açığa çıkarılması çabasından mı korkuyorsunuz, karanlık olayların aydınlatılması girişimlerinden mi korkuyorsunuz?..”
Şimdi “Bu sözler tamam da, bir numarayı işaret eden yeri neresi!?” diyebilirsiniz. Çözümleme yapalım...
Bu soruşturmanın “rehberi” olarak gösterilen Tuncay Güney’in ısrarla söylediği “patron tiplemesi” ni hatırlayınız... Bu patronun medya aleminin de kralı olduğu söylenip duruyor!.. Tuncay Güney, son açıklamalarında “beni tazağa düşürmek istediler, konuşmamı istemiyorlar. Veli Küçük, Susurluk kazasından sonra hangi gazeteciden telefon aldı söyleyeyim mi” dedi... Yani beyim meselenin tepe noktasına giden yol medya zenginliği üzerinden geçiyor..
Başbakan kinayeli bir şekilde diyor ki; “...Bazı medya kuruluşlarının panik hallerini anlamakta, gerçekten güçlük çekiyorum!..”
Hangi medya, hangi panik?...
Başbakan kimi işaret etti acaba?...

 


Askerler de dikkatle dinledi
YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun konuşması haber kanallarında canlı olarak aktarılırken, Ankara’yı yönetenlerin tümü ekrana kilitlendi... Üst düzey askerlerin, “Komutan” la bir arada açıklamayı takip etmeleri ilginç... Açıklama süresince hiç yorum yapmadan, ama zaman zaman vücut dili ile onay verdikleri doğru mu?..

 

YARSAV’cı da sırada gibi!..
Eminağaoğlu zaten bu cephe tarafından pek bir kulakları çınlatılan kişi idi.. Şu açıklamadan sonra artık kesinlikle operasyon kapsamına alınmıştır!.. Kendisi ile, özellikle telefon muhabbeti olanların dikkatli olmalarında yarar var diyerek amme görevimizi yerine getirelim!..


İstanbul seçim anketi
Klasik açıklamalar başladı. Bize ilk gelen şöyle bir anket var.(Political Researcher Strateji Geliştirme Merkezi yapmış.) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık seçimleri;
AKP yüzde 29.4, CHP’nin oyu yüzde 25.9, Saadet Partisi’nin yüzde 8.9, MHP’nin ise yüzde 5.5 oldu. Araştırmada, adayların isimlerini bekleyenlerin oranı ise yüzde 25.7.
Araştırmaya göre Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Maltepe, Sarıyer, Tuzla’da en yüksek oy CHP’ye verilirken, Şişli’de DSP’ye; geri kalan ilçelerde ise
AKP’ye verildi.

 

ATATÜRK’ÜN SOPASI YOK!..
Bizim muhterem zevatın dilinin varmadığı, mübarek bir, Atatürk sözü vardır bilirsiniz.. Mustafa Kemal Paşa bu millete “Ne mutlu Türküm diyene” diye bir düsturu miras bırakmıştı ve bunlar bu durumun üzerinden silindir gibi geçiyorlardı... Şimdi elin Amerikalısının ipine sarılıp uçma hesapları yapıyorlar ve hep beraber Kevin Costner’in eteklerine yapıştılar.. Ona da aklı veren vermiş, şapkayı giydirip Türkiye’ye göndermişler... Kevin hem onları hem bizleri böyle selamladı. Atatürk en sonunda bu cemaate de
“Ne mutlu Türküm diyene” dedirtebildi!..

Yazarın Diğer Yazıları