Başbakan PKK tuzağının farkında!.

A+A-
Behiç KILIÇ

Önce olanı biteni aktaralım, yorumu sonra yaparız!..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, istihdam ve teşvik üzerine kapsamlı bir ekonomik proje için basın toplantısı yapıyor ama “sorular”  hafiften kaşımalı!..
“Efendim, silah bırakılsın diyen Ahmet Türk’le görüşecek misiniz!?” tezgahı o salonda soru!..
Malumunuz son numara bu...
Kandil elçileri, var güçleri ile Ankara’yı eşkıya ile masaya oturmaya zorluyorlar, malum sermayenin manipule ettiği matbuat da işin mimarlığına soyunmuş vaziyette!..
Son “iteleme” ile Türk milletine Apo’nun, Kandil’deki çetesinin artık elleri sıkılacak hale gelmiş özgürlük temsilcileri olarak sunumu yapılıyor ve “Başbakan’ın DTP’lileri kabulüne kaldı bütün iş, ardı güllük gülistanlık” masalı yutturulmak isteniyor..
Ahmet Türk’ü ekranlarda parlatmalar, köşe yazıları hep böyle..
Amaç belli, Başbakan üzerinde baskı oluşturulacak ve bir araya gelmeleri sağlanacak..
Yani?!.. Başbakan, PKK goygoycusu Ahmet Türk’le el sıkışıp anlaşma görüntüleri verecek!..
Öyle anlaşılıyor ki, “yedirememişler” Başbakan tuzağı biliyor!..


Aynen şöyle oldu...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Türk’ün  “Taraflar silah bıraksın!”  çağrısı karşısında olması gerekenin, ne olduğunun altını şöyle çiziveriyor;  “Bakın burada taraflar olamaz. Burada taraf olur, silah bırakması gereken kimdir? Terör grupları veya terör grubu, bölücü terör örgütü silah bırakmak durumundadır. Güvenlik güçleri hiçbir zaman silahı bırakmaz..”
Başbakan’ın sözleri şöyle...
“Güvenlik güçleri hiçbir zaman silahı bırakmaz. Ama kalkıp da parlamento içinde bir siyasi partinin lideri olarak böyle bir çağrıda bulunmak, bir defa kendisinin yerini ortaya koyması bakımından çok anlamlı ve bu hiç hoş değil...”
Başbakan, Ahmet Türk ve ekibinin PKK’nın kuyruğunda gezmekten asla vazgeçmediklerini de şu sözlerle hatırlatıveriyor;  “Ve ben onun için bu noktada çağrıyı yaptım ve kendileri bu çağrıya yaklaşamadılar...” Gerçekten öyle, DTP artık aleni biçimde  “PKK tabanımızdır!”  diyor, eşkıya çetesi de uzantısının DTP olduğunu belirtiyor!..
Erdoğan’ın ilginç bir sözü de şu;  “(Kürt kökenli vatandaşı kast ederek..)Onlar bizim kadar sevemezler. Eğer seviyorlarsa o zaman silahı ellerinden onların bırakması lazım. Onların Kürt vatandaşlarımızın, Kürt kökenli kardeşlerimizin haklarıyla ilgili bizim verdiğimiz mücadeleye yönelik verdikleri herhangi bir mücadele yoktur. ”
Sonuç..!
Malum elçi kanalı ile atağa kalkan Apo-Kandil çetesi,  “masaya oturtma” tuzağında (Büyük organizasyon ve sermaye-AB baskısına karşın..) eli böğründe durumdadır!..


Niyet açık seçik!..
Üstelik  “bu tezgah” açık biçimde sergileniyor... Yani Başbakan’ın da belirttiği gibi, Ahmet Türk ekibinin hangi akla hizmet ettiği ortada.. Ve bu  “ortada olan”  sonuç Kürt insanı için değil Abdullah Öcalan’ı ihya edebilme üstüne odaklı.. İşte bu anlatacaklarım da o durumun tercümesi..
Urfa Viranşehir Belediyesinde DTP maskeli, PKK zeminli bir toplantı organize edildi önceki gün..
Belediye imkanları ile!..
Burada Emine Ayna adlı kadın konuştu ve Apo’ya bağlılıklarını dile getirdi, PKK’yı şavulladı!.
Herzeleri şöyle;.
“Savaşın(!) bitmesi ve Kürt sorununun çözümü konusunda PKK’nın ve Sayın(!) Öcalan’ın muhatap alınması ısrarından vazgeçilmemelidir. Bu konudaki en ufak esneme ’PKK ile aranıza mesafe koyun, sizi esas alalım, siz Kürtlerin temsilcisi olun’tezini güçlendirir. Bu da PKK’nın ve Öcalan’ın tasfiyesidir...”
Bu kadının şu söylediklerini de sabırla okuyunuz;
“...hareketi, felsefesi ve ideolojik toplumsal dönüşümü, özgür yaşamı ve yeni insanı yaratma üzerine kuruludur. Bu harekete ideolojik yaklaşıyorsak esasımız PKK’nın meşruluğu ve Öcalan’ın özgürlüğü olacaktır. Yoğunlaşmalarımıza günlük hedeflere göre değil bu esasa göre yön vermeliyiz..”
Görüldüğü gibi “yeni insanı yaratma!”  hareketi içindeler ve bu yeni insanlara da Apo padişah olacak, hesap öyle!..
Dikkatinize sunuyorum, bu faaliyetler, ekonomi gündeminde Başbakan’ın önüne sunulacak kadar organizedir!..
Bu işin nedeni de bu çetenin hükmettiği karanlık ticaretle sağlanan kirli parada aranmalıdır temelde!..

Yazarın Diğer Yazıları