Başbakan Yıldırım: "Bahçeli ile mutabıkız"

Başbakan Yıldırım: "Bahçeli ile mutabıkız"
Başbakan Yıldırım Rusya ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Bahçeli ile mutabık olduklarını söyleyen Yıldırım, "Anayasa taslağı teklifini hafta bitmeden yapacağız" dedi.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satırbaşları:

Sayın Putin ve Medvedev ile görüşmeler gerçekleştireceğiz. Moskova’da parlamentolar arası işbirliğimize katkı sağlayacak temaslarda bulunacağız.

Geçen sene Kasım’da yaşanan malum hadiseden sonra ilişkiler normalleşmeye giriyor. Elbette belli bir kayıp yaşandı, şimdi toparlanma sürecindeyiz. Bu telafi süreci çok hızlı gerçekleşmeli.

Bazı tarım ürünlerimiz Rusya’ya ithali hala kısıtlı durumda.

Vize uygulamasını en kısa zamanda, önceki rejime dönüşmesi en büyük temennimiz. Rusya ile turizm bakımında bu yıl, iyi bir yıl geçirmedik. Bu durumun tersine dönmesi için misafirleri getirmek için uçak başı 6 bin dolara yakın teşvik ödeyeceğiz.

Doğalgaz fiyatı ile ilgili, indirimle ilgili bir meselemiz var. Bu konu da enerji bakanımzı tarafından ele alınıp değerlenecek. Akkuyu’nun da gecikmeden tamamlanması önemli konular arasıdna yer alıyor. Artık müzmin hale gelmiş meselelerde Rusya ile Türkiye’nin işbirliği içinde çalışması daha önem arz ediyor.

Bölgesel ve uluslararası meselelerde işbirliğimizi yoğunlaştırmayı arzu ediyoruz.

HAFTA BİTMEDEN YENİ ANAYASA TASLAĞINI SUNACAĞIZ

(Bahçeli ile Meclis’teki görüşmesi) Sayın Bahçeli ile çay içmeye gittik, biraz sohbet ettik ve ayrıldık. Bu konuları daha önce konuştuk. Vardığımız mutabakat çerçevesinde, her iki partiden arkadaşlarımız verilen talimatları uygun şekilde uygulayarak, çalışmaları gerçekleştiriyorlar. İnşallah Rusya dönüşü, büyük bir aksilik olmadığı sürece hafta bitmeden teklifimizi Meclis’e sunmuş olacağız.

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş