Başkanın yanlışı

A+A-
Murat TAŞKIN

“Ne, nerede, ne zaman, nasıl ve niçin” olduğunu araştırıp, muhatabı da anlamak için “kim?” diye sorarak doğruları ve gerçekleri kamuoyuyla paylaşma adına habercilik yapıyor iseniz, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, İstanbul’da AKP platformuna çıkmasına, üstüne üstlük bir de izleyenleri selamlamasına makul ve mantıklı cevap bulmanız zordur..

*

“Trabzonspor Başkanı olarak Başbakan Erdoğan ile görüşmek üzere orada idi” diyerek gerekçe üretmeye kalkarsanız, o daha beter.. Çünkü, siz İstanbul Kazlıçeşme’deki mitingin devletin değil, AK Parti’nin organizasyonu olduğunu bile bilmiyorsunuz demektir. Sonra başka yerler torbaya girdi ki, böyle bir tercih yapıldı..
Trabzonspor Başkanı’nın Başbakan ile buluşma ve görüşme yeri parti mitingi değildir. Olmamalıdır. Hiç de olmamıştır.

*

Haa, çıkıp da “Her şeyin bir ilki vardır” der ve buna da, “Oraya çıkmaktan başka çaremiz yoktu” diyecek olursanız, o zaman da başta Trabzonspor olmak üzere makul ve mantıklı gerekçelerinizi kamuoyuna anlatmak için geçerseniz basının karşısına..
Siz gerekçelerinizi anlatır, kabul eden eder, etmeyen yoluna devam eder..
Ancak; Trabzonspor başkanına, başta şike ve kupa gibi devleti aliyenin de içinde olduğu gerçekler ortada ve de halâ da tartışılır iken böyle bir yere çıkmak hiç ama hiç uygun düşmemiştir.

*

Sayın Hacıosmanoğlu, Kazlıçeşmeye’ye nasıl gitmiştir? Ya da orada olmasını kim istemiştir? Hatta, oyuna mı getirilmiştir?  Böyle bir buluşmanın zamanı değilse bile mekanı uygun düşmemiştir. Hem de siyaset arenasını toz dumanın kapladığı bir sırada. Şimdi Trabzonspor’da öyle veya böyle bu toz duman arasına karışmıştır.

*

Doğru mudur? Değildir? Buluşmanın böyle zuhur etmesi gereklimi idi? O da değildi. Ama, yine de hesabı verecek olan Başkan Hacıosmanoğlu’dur.. O’nun da herhal  mantık çerçevesinde kabul görecek gerekçeleri vardır. İnşallah!..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları