Batı'nın Müslüman Türk'le kavgası

A+A-
Hasan DEMİR

Okur, “Erdoğan’ın Davos’ta, İsrail Cumhurbaşkanı Peres’e yaptığı ‘Van minüt’çıkışı hakkında suskun kaldınız? Tamam, hastanedeydiniz ama, dönüşte bir-iki satır yazmanız gerekmez miydi?” diyor.
Doğru söylüyor..
Bu konudaki görüşümüz şudur:
“- Erdoğan iyi bir iş yapmış, dinine ve devletine karşı tarihi bir hizmette bulunmuştur!”
İzaha çalışalım.
Başta İngiliz emperyalizmi olmak üzere bütün Batı, yâni ruhunda “Haçlılık” hissedenler Türkiye ile İslâm âleminin ve tabii Arapların arasını açmak için iftiradan rüşvete, beşinci kol faaliyetlerinden savaşa kadar denemedik yol bırakmadılar. Müslüman Arapları Türklere, Müslüman Türkü de Araplara, “Sana ihanet etti!” diye kışkırttılar. Araya öyle bir fitne soktular ki, ayıklayabilene aşk olsun! Evet, onlar İslâm dünyası ile Müslüman Türk’ün arasına bir hançer gibi giriyor, bu da yetmiyor, Türkiye’yi de içeriden Türk-Kürt, Alevi-Sünni diye paramparça ediyor, binlerce yıldır tek vücut yaşamış bu milletten 40’ın üzerinde etnik parça üretiyor ve fakat kendi aralarında eyaletleri ABD, devletleri de Avrupa Birliği şemsiyesi altında birbirlerine kenetliyorlardı.
Bütün bunları yaparken de aralarındaki tek ortak nokta, dinleriydi.
Nitekim Bush Afganistan’a çullanırken, “Haçlı seferi başlattım” diyor, zamanın İngiltere Başbakanı Blair, “Irak’a asker göndermemde inançlarım etkili olmuştur” açıklaması yapıyor, Erdoğan’ın kankası İtalya Başbakanı Berlisconi, “Müslümanlar da artık Hıristiyanlığın üstünlüğünü kabul etsinler canım!” beyanatı veriyor, AB süreci için Türkiye’ye imza, Haçlı seferlerini başlatmış Papa’nın heykeli altında attırılıyordu. Yeni Papa İslam Peygamberi’ni yalancılıkla suçluyor, Alman İçişleri Bakanı 2007’de, “Türklerle Batılılar eşit değil, bütün Batı’nın Türklerle problemi var” diyebiliyordu.
Üzülerek ifade edelim ki Türkiye’deki kimi gafiller de başta İngilizler olmak üzere Haçlı Batı’nın Türkleri İslam dünyasından koparan, “Araplar size ihanet etti” tuzağına düşüyordu. Tıpkı Arap aydınların, “Türkler size ihanet etti” tuzağına düşmeleri gibi.
Tamam, bâzı Arap aşiretleri İngilizlerle işbirliği yapmıştı, kabul. Ama bugün üyesi olmak için çırpındığımız Avrupa devletleri daha dün Anadolu’yu baştanbaşa işgal etmemişler miydi? Sevr, Arapların dayatması mıydı? PKK’nın hamisi, Kıbrıs’ta Türk katliamlarının kanlı elleri kimlere aitti?
İşte İsrail Cumhurbaşkanı Peres’e karşı Erdoğan’ın Davos’ta yaptığı ve temelleri doğru ve sağlam olan çıkış, Arap halkları arasındaki Türk düşmanlığını sildi süpürdü. Ben buna, “Allah’ın hesabı” diyorum. Türkiye’nin Arap dünyası ile arasındaki Haçlı fitnesini ortadan kaldırabilmesi öyle kolay bir şey değildi. Sen İsrail’i tanıyan ilk Müslüman ülke olacaksın, sen Bush’un Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlığı’nı üstleneceksin, sen Haçlılarla birlikte Afganistan’da olacak ve senden kalkan uçaklar Irak’ı bombalayacak, İsrail savaş uçakları Türkiye’de eğitim uçuşu yapacak ve sen tutup hâlâ “Türklerle Araplar dosttur, Türkiye İslâm dünyasının lideridir” gibi laflar edeceksin, buna kim inanır..
Kimse inanmaz tabii..
Ama ne oldu, Davos’tan sonra bu gerçekleşti..
Dünya ve Türkiye artık başka bir rotada..
Gerçi Erdoğan ve ekibi söylediklerinin arkasında duramadılar, bütün suçu, açık oturumu yöneten sunucuya yükleyip bir bakıma Yahudi lobisi ve İsrail karşısında geri adım attılar, hatta, İsrail mallarına boykot eden Türk halkını bu boykottan vazgeçirmek için gizliden gizliye çaba sarf ettiler, meselâ, Milli Eğitim Bakanı okullara genelge göndererek, “Aman İsrail mallarını boykot etmeyin” talimatları verdi falan ama, olsun..
Maksat hasıl oldu..
Halklar Haçlıların fitnesini kavradı..
Bir gün elbet yöneticiler de kavrayacak..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları