Ben koronalıyım hastane nerde diye sordu, vatandaşlar bakın ne yaptı

Ben koronalıyım hastane nerde diye sordu, vatandaşlar bakın ne yaptı
Düzde’de amatör tiyatro oyunculuğu yapan İsa Gülaçtı’nın yaptığı sosyal deneyde çarpıcı görüntüler ortaya çıktı. Gülaçtıi sokakta vatandaşlara Benim korona virüs testim pozitif çıktı. Hastaneye nasıl giderim?" diye sordu. Maske takmayan vatandaşlar ise Gülaçtı’nın korona olmasına aldırış etmeden yol tarif etti.

Düzce’de amatör tiyatro oyuncusu İsa Gülaçtı, vatandaşların maske ve mesafe kurallarına uyup uymadığını kontrol etmek için sosyal deney yaptı. Gülaçtı, İstanbul Caddesi’nde zorunlu olmasına rağmen maske takmayan vatandaşların yanına yaklaşarak, "Benim koronavirüs testim pozitif çıktı. Hastaneye nasıl gidebilirim?" diye sordu.

maske-takmayanlara-testinin-pozitif-ciktigini-soyleyip-adres-sordu-3937-dhaphoto4.jpg

Maskesiz vatandaşlar, bu duruma aldırış etmeden adres tarif etti, maskelerini takma ya da düzeltme ihtiyacı duymadı. İsa Gülaçtı maske takmayan iki gence de aynı şekilde yaklaşırken, gençler, "Maskeni tak. Bizimle dalga mı geçiyorsun?" diyerek, hızla uzaklaştı.

maske-takmayanlara-testinin-pozitif-ciktigini-soyleyip-adres-sordu-3937-dhaphoto3.jpg

Yaptığı sosyal deneyde insanların duyarsız olduğunu gördüğünü söyleyen İsa Gülaçtı, "Koronalı bir kişiyle muhatap olunmaması gerektiğini düşündüm ama bu kadar duyarsız olunduğunu hiç tahmin etmemiştim. Gerçekten biraz duyarlı olmak lazım, özellikle bu zamanlarda. Allah sonumuzu hayır etsin" dedi.

maske-takmayanlara-testinin-pozitif-ciktigini-soyleyip-adres-sordu-3937-dhaphoto2.jpgmaske-takmayanlara-testinin-pozitif-ciktigini-soyleyip-adres-sordu-3937-dhaphoto1.jpg

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58