Berberler hazırlıklara başladı: Tıraşlarda yeni korona kuralları!

Berberler hazırlıklara başladı: Tıraşlarda yeni korona kuralları!
Korona virüs tedbirleri kapsamında geçici süreliğine kapatılan berberler ve kuaförler açılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11 Mayıs tarihini vermesinin ardından hazırlıklar başladı. Peki müşterileri neler bekliyor? Tıraş nasıl olacak? Hijyen koşulları neler? İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz berber ve kuaförlerin yaptığı hazırlıklar ile ilgili katıldığı televizyon programında değerlendirmelerde bulundu.

berberler-hazirliklara-basladi-traslar-nasil-olacak-4bd48f.jpg

İşte berber ve kuaförlerde uyulması zorunlu yeni korona virüs kuralları...

SOSYAL MESAFE KURALLARI KORUNACAK 

Şükrü Akyüz, "11 Mayıs'ta açılış kararı verildi. Dün tüm sosyal medya yıkıldı. Randevular başladı. Yeni bir sürece giriyoruz. Randevu sistemi ile müşteri gelecek. Önce müşteri maske ile girecek. 3 koltuk varsa, birisi iptal olacak. Sosyal mesafe korunacak. Karşısında maske ve iş önlüğü olan bir berberle karşılanacak. Her müşteri sonrası alet ve koltuklar dezenfekte edilecek. Tek kullanımlık havlular olacak." dedi.

berberler-hazirliklara-basladi-traslar-nasil-olacak-7e35dc.jpg

SAKAL TIRAŞI NASIL OLACAK?

Akyüz, "Sakal tıraşının ustura ile yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Direkt temas işlemi. Bu süreçte inanıyorum ki daha da fazla dikkat etmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

Akyüz ayrıca şunları söyledi:

"Her kurala uyulması lazım. Halen salgın bitmiş değil. Bizim de bu konuda sağlıkçılara destek vermemiz lazım.

Önce kendimiz uyacağız kurallara. Sonra müşteriden bekleyeceğiz.Kullanılacak ürünlerin fırsata çevrilmemesi açısından oda olarak bütün tedarikçilerin ellerindeki ürünlerin tanıtımı için tedarikçilere sosyal medyamızı açacağız."

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58