Beylikdüzü ve Gaziosmanpaşa: İstanbul'un Yeni Gözdeleri

Beylikdüzü ve Gaziosmanpaşa: İstanbul'un Yeni Gözdeleri
Binlerce yıllık yerleşim ve başkentlik tarihiyle dünya üzerinde nadir görülen doğal güzellikleri bir yana...

Son yıllarda geçirdiği gelişim ve değişim süreciyle de ülke ve dünya gündemini işgal eden İstanbul hem yatırımcılar, hem de yeni bir yaşama yelken açmak isteyenler için muhteşem fırsatlar vaat eden bir emlak cenneti konumunda bulunuyor. 

Geçirdiği değişim ve gelişim süreci içerisinde İstanbul'un en çok öne çıkan, adından en çok söz ettiren bölgelerinden biri de Beylikdüzü. Geniş caddeleri, yeşil alanları ve düzenli yapısıyla İstanbul'un en planlı kentleşmiş ilçesi olan ve gecekondu yapılaşması barındırmayan Beylikdüzü'nde birçok toplu konut ve lüks site göze çarpıyor. Popülerliği gün geçtikçe artan, ulaşım yatırımlarının yanı sıra nitelikli konut yatırımlarının da etkisiyle bir çekim merkezi haline gelen, İstanbul'un en fazla prim potansiyeline sahip ilçeleri arasında başı çeken Beylikdüzü'nde pek çok yeni konut projesi göze çarpıyor. Uzun zamandır emlak piyasasının gündeminde bulunan Yeniemlak’ta inceleyebileceğiniz Beylikdüzü konut projeleri, uzmanların görüşüne göre uzun bir müddet daha ilgi odağı olmaya devam edecek.

Öte yandan Gaziosmanpaşa da son yıllarda gerçekleştirdiği, kendinden beklenmedik bir sıçramayla yüksek potansiyelli bir yatırım alanı haline geldi. İlk kurulduğunda mahalle merkezleri ve etraflarında gelişen, tabiri caizse gettolarla öne çıkan Gaziosmanpaşa bugün büyük bir gelişim ve değişim sürecinden geçiyor. Önceden gecekonduların rastlandığı kuytularda bugün göz alıcı gökdelenler yükseliyor. Yıllar önce boş arsaların bulunduğu alanlarda bugün bol yeşil alanlı, yüksek güvenlikli ve dolayısıyla da çok değerli siteler göze çarpıyor. Önceden çoğu çevre tarafından varoş olarak nitelendirilen Gaziosmanpaşa'da bugün bakımlı ve geniş yollarla, güvenli caddelerle ve yerel halkın ilgisini toplayan yeni alışveriş merkezleri ile karşılaşıyoruz. Bu açıdan her kesimden insanın dikkatini çeken ve hayalleri süslemeye başlayan Gaziosmanpaşa Yeniemlak konut projelerinin, yakın gelecekte de değer kazanmaya, yeni yatırım ve yaşam olanakları sunmaya devam edeceği öngörülüyor.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş