Bilim Kurulu toplandı. Korona aşısı için ne kararlar çıkacak?

Bilim Kurulu toplandı. Korona aşısı için ne kararlar çıkacak?
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu saat 17:00'da toplandı. Toplantının gündeminde korona virüs aşısı vardı. Peki ne kararlar alındı? Korona virüs aşısı ücretsiz mi olacak?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, korona virüs aşısı gündemiyle toplandı. Saat 17:00'da başlayan toplantı iki buçuk saattir devam ediyor.

Bilim Kurulu'nun Çin'den getirilecek 50 milyon doz aşının kimlere hangi sıra ile uygulanacağı ele alınacak. İki doz uygulanması gereken aşı Türkiye'de 25 milyon kişiye ücretsiz uygulanacak.

Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklama yapması bekleniyor. Açıklamanın yazılı olarak yapılabileceği de belirtildi. Gözler toplantıdan çıkacak kararda.

İlgili Haberler
Almanya'daki Türk Prof. Uğur Şahin'in korona aşısı BioNTech-Pfizer Türkiye'ye neden getirilemez. Türk Eczacıları Birliği Başkanı acı gerçeği açıkladıTürk bilim insanlarından koronayı bıçak gibi kesecek buluş. Türkiye’deki her köyde bulunan hayvan çare olacakAmerikalı bilim insanları 'önlem alınmalı' dedi ve açıkladı: Korona virüsü 2 ay boyunca taşıyorlar
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58