'Bilmediğiniz şeyler var'

A+A-
Arslan TEKİN

Siyasetçiler, sıkıştırıldıklarında, esrarengiz havada, "Bilmediğiniz şeyler var." derler. Ama o bilmediğimiz şeyler hiç açıklan(a)maz!

Şu sözleri okur musunuz lütfen:

"... Ömrümü verdiğim 47 yılın her evresinde bulunmaktan şeref ve onur duyduğum davamı dünyevi menfaatin hiçbir şeyine değişmedim, değişmem. Çünkü ben merhum başbuğumuzun hayat boyu yanında durmuş, şeklini Türk İslam ruhundan alan kapı kapı siyasi gezintiye çıkmaktansa paşa paşa ölümü göze alacak inanmış bir Ülkücüyüm. Kim nasılsa kendisini öyle görür. Dünya başıma yıkılsa, aç kalıp muhtaç düşsem, namerde el açmam, yine de davamdan dönmem, bu emanete leke sürdürmem. Allah'tan korkar, Yusuf yüzlülerden utanırım. (...) Bizim  Saray'la anlaştığımız namertçe söylendi. İlk aşamada partili cumhurbaşkanlığına evet dediğimiz, başkanlık sistemine sıcak baktığımız soysuzca iddia edildi. Hatta benim cumhurbaşkanı kanalıyla Saray'da buluştuğum, bir evde görüştüğüm, kurultayın yapılmamasına karşılık başbakanlığa tamam dediğim, yeni anayasaya boyun eğdiğim, fısıltıdan öte yüksek sesle ifade edildi." (Devlet Bahçeli, İftar Yemeği, Sheraton Otel, İstanbul, 12 Haziran 2016).

 RTE/AKP'ye karşı zat-ı muhteremin, daha o kadar çok sözleri var ki, buraya alsam yazıyı üç beş metre uzatmam gerek. (Esef verici... Milliyetçi Hareket bunu hak etmedi. Sol artık tiye alıyor. Meselâ; Özgür Mumcu'nun "Bahçeli'nin saati" başlıklı yazısı, Cumhuriyet, 17 Aralık 2016).

Peki... Ne değişti de birden bire dönüldü? "HDP/PKK'nın eş başı 'Seni başkan yaptırmayacağız', dedi. Ben PKK'ya karşıyım. O başkan yaptırmayacaksa ben başkan yaptıracağım!" mı demek istedi?

Bilmediğimiz şeyler nedir?

Meral Akşener, gazetemize geçmiş olsun ziyaretine geldiğinde bir mülakatım olmuştu. Meral Hanım, "Çağırsın bizi, sebebini açıklasın, bütün iç muhalefet olarak çekilelim arkasında duralım." mealinde konuşmuştu.

Allah sizi inandırsın, daha önce, ben de arkadaşlarla bunu konuşmuştum. Hareket'in içinden gelmiş gazetecileri çağırsın, bilinmeyen ne varmış da, partisinin yok olacağını bile bile bir kişiyi başkan (Millî Görüş'ün ana damarının her şeye hâkim olduğu sistemin başı) yapmak için çırpınıyor? Bize açıklasın. Bizi ikna etsin, destek vereceğim. Herkesin huzurda, yemin ediyorum!

Bu kadar birbirine zıt sözler eden iki kişi gördük. Biri, söz konusu ettiğimiz zat, diğeri ise sözünü sık yalanlayan malûm zat... Hadi malûm zat, devleti yönetiyor. Memleketin selâmeti için yutkunmak zorunda kaldı... Ya "bizimki"ne ne oluyor?!

Bu kadar zıtlığı "normal" karşılamak mümkün mü?! Mütehassısların görüşleri ne olur, bilemem. Eğer "Mutlaka bilmediğiniz şeyler var." diyorsa, ülke çöküyor; bilmek zorundayız.

MHP milletvekilleri! Sizler biliyor musunuz? Zat-ı muhterem neden daha 6 ay önce mübarek bir günde söylediklerinin tam zıttı bir yola girdi? Kendisinin şu anda oturduğu makamı Beştepe'nin bahşettiğini mi düşünüyor?

Nedir?! Nedir?! Nedir?!

Bilmek istiyoruz!... Bilmek istiyoruz!... Bilmek istiyoruz!...

Dün de, beklenmeyen bir yerde Kayseri'de komandolarımıza saldırdılar. 13 şehidimiz, 55 yaralımız var... Siz hâlâ meleklerin erkekliğini dişiliğini tartışın!

  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları