21 Haziran 2021 Pazartesi
İstanbul Hava durumu İstanbul 24°C

Binali Yıldırım yeni havalimanının adını açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Alaçatı’ya yeni bir havalimanı yapacaklarını belirtti. Havalimanının adını da açıklayan Yıldırım, "Çalışmalar başlıyor. 2 yıl içinde hizmete girecek, adı ise Ekrem Pakdemirli olacak" dedi.

Haber Giriş: 25 Mayıs 2018 Cuma - 21:30
Son Güncelleme: 25 Mayıs 2018 Cuma - 21:27
Takip Et
Binali Yıldırım yeni havalimanının adını açıkladı
+
Aa
-

Başbakan Binali Yıldırım, AKP İzmir milletvekili adaylarını tanıttı. Balçova Kaya Termal Otel'de düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan Yıldırım, ekonomiye değinerek, “Merkez Bankamız, Ekonomi Koordinasyon Kurulumuz, ilgili bakanlıklarımız çalışmalarını uyum içerisinde sürdürüyoruz. Bugünlerde Türkiye ekonomisi üzerine ne yazık ki bazı dedikodular yalan yanlış hesaplarla, iddialarla vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Ekonomi üzerinde oyun oynamaya çalışanların değirmenine su taşıyanlar var ama şunu herkes bilsin ki; 2008'de 2009'da başlayan küresel kriz, nasıl Türkiye'yi teğet geçtiyse, bugünlerde Amerika'da meydana elen olayların bizim ekonomimizi de etkilediği de malum ancak ekonomimiz sağlam temeller üzerindedir. Dolayısıyla bu krizler bizim alışık olduğumuz krizlerdir. Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi bir takım manipülasyonların sonucudur. Kaynağının nereden geldiğini de biliyoruz ama ne yaparsa yapsınlar, hangi oyunun içine girerse girsinler, içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum; başaramayacaksınız, geçmişte de başaramadınız şimdi de başaramayacaksınız” ifadelerini kullandı.

“İZMİR HAK ETTİĞİ YERE GELECEK”

İzmir için ‘Güzellikler şehri İzmir, Ege'nin kalbi İzmir, efeler diyarı İzmir'in güzel insanları’ diyen Yıldırım, “Bugün bu salondaki coşku, İzmir'in 24 Haziran'a hazır olduğunu gösteriyor. ‘Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye' diyerek, ‘durmak yok yola devam' dediğinizi duyuyorum. İzmirli hemşehrilerimizin ‘yaparsa yine AK Parti yapar' diyerek 24 Haziran sabahını iple çektiğini hissediyorum. Yüreğinizdeki coşku hep böyle olsun, hiç eksilmesin değerli kardeşlerim. İzmir'i ihmal eden Türkiye'yi ihmal etmiş olur. İzmir'i, Türkiye'nin kalkınmasının öncüsü olan bir şehir olarak gördük, ona göre çalıştık. İzmir hak ettiği yerde değil ama mutlaka hak ettiği yere gelecek. Bunlar değerli İzmirlilerin emin olmasını istiyorum. Durmak yok, durursak sadece sözümüzde dururuz. Biz bu günlere boş vaatlerle gelmedik. Hayal tacirliği ile gelmedik. Buraya samimiyetle, çalışarak, üreterek, milletimizin gönlüne girerek geldik. Milletimizin bugüne kadar başını öne eğdirmedik, yüzünü kara çıkarmadık, Allah'ın izni ile bundan sonra da çıkarmayacağız” dedi.

“İZMİR'İ ŞAHA KALDIRIRIZ”

İzmir milletvekili adaylarının genç, dinamik, çalışkan olduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım, “Bu ekiple İzmir'i şaha kaldırırız. İzmir'e aşkla, sevdayla, coşkuyla, heyecanla hizmet edecek adaylar olarak huzurunuzdayız. İz mirin sorunlarını takip edecek, çözüm için çalışacak şehrine sevdalı bir ekibimiz var. AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderidir. Adaleti, kalkınmayı, özgürlüğü, huzuru, kardeşliği, vazgeçilmez değerler kabul eden partidir. Bu nedenden yüce milletimiz 16 yıldır Türkiye'yi yönetme sorumluluğunu AK Parti'ye vermektedir. Dünyada örneği çok az görülen bir başarı öyküsünü hep birlikte yazdık. Hem halkımızın güvenini kazandık, hem de ekonomik ve siyasi istikrarı saplayarak bu başarıya ulaştık. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Milletimiz, olmaz denilenlerin olduğuna bizzat şahit oldu. Bugün geleceğe her zamankinden daha heyecan ve umutla bakıyoruz. Terör eylemlerine, darbe teşebbüslerine, vesayet odaklarına, finansal saldırılara rağmen 2023 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği 100. yıl hedeflerine emin adımlarla yürüyoruz. Arkamızda milletimizin ve İzmir'in desteğini hissediyoruz. Bu başarı sizlerin başarısıdır, Türkiye'nin başarısıdır” ifadelerini kullandı.

İZMİR’E YENİ HAVALİMANI 

Konuşmasında yeni bir havalimının da açılacağını vurgulayan Yıldırım, sadece İstanbul-İzmir arası bir günde 103 uçuş olduğunu vurgulayarak, “Ankara'ya 9-10 uçuş var, artık havaalanı yetmiyor. Arkadaşlarla konuştuk ikinci pist için fizibilite çalışmalarını başlatıyoruz. Hayırlı olsun. ‘Alaçatı'ya yeni bir havalimanı yapacağız' dedik ihale yaptık. Çalışmalar başlıyor. 2 yıl içinde hizmete girecek, adı ise Ekrem Pakdemirli olacak” diye konuştu.

“TARİHİ BİR KAVŞAĞI DÖNMEYE HAZIRLANIYORUZ”

24 Haziran’da yapılacak seçimler hakkında konuşmaya devam eden Başbakan Yıldırım, “Türkiye, önemli bir kararın arefesinde, tarihi bir kavşağı dönmeye hazırlanıyor. 24 Haziran'da, cumhuriyet tarihi için çok ama çok önemli bir değişimi dönüşüm, değişim olacak. Bu seçimlerde ilk defa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin getirdiği seçimi yapacağız. Hem cumhurbaşkanını, hem güçlü meclisi oluşturan seçimleri bir arada, beraber yapacağız” açıklamasında bulundu. Başbakan Yıldırım, “Vakit Türkiye vaktidir. Türkiye'yi şaha kaldırmaya hazır mıyız? Tarihi değiştirmeye var mısınız? Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'la ‘yola devam' diyecek misiniz?” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Konuşmaların ardından Spor Toto 1. Lig’e çıkan Altay Spor Kulübü, kupayı Başbakan Yıldırım'a takdim etti.

 

 

 

 

 

 

Etiketler

 

 

Endonezya’da günlük vaka en yüksek seviyede
Endonezya’da günlük vaka en yüksek seviyede
Endonezya’da günlük vaka en yüksek seviyede
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
Afganistan'da bombalı saldırıda 5 sivil öldü
Afganistan'da bombalı saldırıda 5 sivil öldü
Afganistan'da bombalı saldırıda 5 sivil öldü
Bakan Koca haftalık aş raporunu açıkladı
Bakan Koca haftalık aş raporunu açıkladı
Bakan Koca haftalık aş raporunu açıkladı
Lucas Lima Başakşehir'de 
Lucas Lima Başakşehir'de 
Lucas Lima Başakşehir'de 
İzmir Ödemiş'te dere ve çay taştı
İzmir Ödemiş'te dere ve çay taştı
İzmir Ödemiş'te dere ve çay taştı
İnternet dolandırıcılarına operasyon
İnternet dolandırıcılarına operasyon
İnternet dolandırıcılarına operasyon