Binali Yıldırım'dan Ayşegül Terzi açıklaması

Binali Yıldırım'dan Ayşegül Terzi açıklaması
Ayşegül Terzi'nin şort giydiği için otobüste saldırıya uğramasıyla ilgili bir tepki de Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, "Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın... Bu adamın geçmişine bakıldığında tıbbi sorunu olduğu ortaya çıkacaktır." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a konuştu. Binali Yıldırım'ın cevap verdiği sorulardan biri de şort giydiği için bir kadına tekme atılmasıydı. 

İşte Başbakan’ın konuyla ilgili söyledikleri:

O adamın yaptığı normal insanın yapacağı iş değil

Normal biri değil: Ben onun normal bir adam olduğunu düşünmüyorum. Normal biri değil. Çünkü normal bir insanın yapacağı bir iş değil yaptığı. Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın... Bu adamın geçmiş kayıtlarına bakılırsa bir tıbbi sorunu olduğu çıkacaktır. Hal ve hareketlerinde de bir gariplik var. Gülüyor mülüyor.

Adalette sıkıntı

Gözaltına alındı, serbest bırakıldı, sonra tutuklandı. Bizim adalet sistemimizde de bir sıkıntı var. İşe kitabi bakılıyor, işin toplumsal tarafı nedir, toplumdaki karşılığı nedir düşünülmüyor. Kanuna göre birisine fiili bir saldırıda bulunmanın durumu nedir, ona bakılıyor. Sonra düzeltiyorsunuz ama düzeltme hasarı ortadan kaldırmıyor.

Yaşam tarzı kaygısı: 

Türkiye’de yaşam tarzıyla ilgili kaygılar, bir sıralama yapsanız 15. sırada gelir. Türkiye gerçekliğiyle alakası yok. CHP’nin yegâne sermayesiydi bu ama bitti. İnsanların önceliği terör, ekonomi, işsizlik, gelir dağılımı sorunu...

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş