Binali Yıldırım'dan CHP'ye sert çıkış

Binali Yıldırım'dan CHP'ye sert çıkış
Çözüm sürecini unutan Başbakan Yıldırım, CHP'ye yüklendi. Yıldırım, "Ey CHP, ey Atatürk'ün partisi, ey Milli Şef İnönü'nün partisi. Ne hallere düştün? Ülkeyi bölenlerle kol kola görmek yakışır mı Atatürk'ün partisine? Millet her şeyi görüyor" dedi.

Yıldırım, "Gençlerimize buradan bir kez daha kültür-sanatın çeşitli dallarında kafa yormalarını, proje geliştirmeye davet ediyorum" dedi. "Kendini geliştiren genç dimağlara bizim ülke olarak ihtiyacımız var" diyen Yıldırım, "Terörü, ayrıştırmayı yok etmek istiyorsa bunu yapmalıyız" ifadesini kullandı.

"Ey Atatürk'ün, Milli Şef İnönü'nün partisi; ne hale düştün"

Gençlerimiz geçmişte Türkiye için potansiyel tehlike olarak görüldü. Pek çok alanda yok sayıldı, dikkate alınmadı. Göreve geldiğimiz ilk günden bu tarafa birçok alanda gençlerin önünde duran engelleri birer birer kaldırdık. İnşallah milletimizin de anayasa değişikliğine vereceği onayla 18 yaşını dolduran gençlerimiz de siyasetin içinde olacak. Bu faslı anlattım ama yine de tekrar edeyim. Bugüne kadar gençler seçsin ama seçilmesin dediler. Bugüne kadar sandığa gidip oy verdiler ama ülkelerine hizmet etmek için aday olamadılar. Yeni anayasa değişikliğiyle seçilme yaşı 18'e düşüyor. Ben anlamıyorum CHP niye karşı çıkıyor? Gençlerin CHP'ye zararı mı var, CHP'nin kafası yaşlanmış. Dünde kalmayı tercih ediyor. Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni bir gün, yeni şeyler söylemek lazım. AK Parti yeni şeyler söyleyen, yeni şeyler yapan bir iktidardır.

Çok abartıyorlar. Rejim değişiyor, memleket elden gidiyor. Kim söylüyor, HDP. Ayağını kaldırıyor, CHP basıyor. Meclis'te de bunu yapıyorlar, belli ki sokakta da kol kola hayırcılar korosuna katılacaklar. Ey CHP, ey Atatürk'ün partisi, ey Milli Şef İnönü'nün partisi. Ne hallere düştün? Ülkeyi bölenlerle kol kola görmek yakışır mı Atatürk'ün partisine? Millet her şeyi görüyor. 

Bu değişikliğin sebebi CHP'dir. 2007'de icatlar uydurdu, cumhurbaşkanı seçtirmedi. Millet "Ben seçiyorum" dedi, cumhurbaşkanını kendi seçti. Şimdi yaptığımız, orada yarım kalan işi tamamlamak. Anayasanın özü budur. Başkanını, cumhurbaşkanını kendi veriyorsa, yetkileri de o verecek. İki sandık arasında görevi verecek, hesabı da soracak. Kimse abartmasın, ne rejim derdi var, ne de Türkiye'nin bölünme kaygısı var.

Ülke bütün mezhepleriyle, meşrepleriyle herkes daha çok kucaklaşacak, daha çok kaynaşacak. Bu güzel destek gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu arada anayasa değişikliğinin de ufak bir tanıtımını yapmış olduk. Hocam yeni projelerle Milli Eğitim Bakanı, Aile Bakanı bir araya gelelim. Her türlü projeye hazır olduğumu peşinen beyan ediyorum. 

 

İlgili Haberler
Kılıçdaroğlu: Apo ile başkanlık pazarlığını kimler yaptı?
  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş