Bir Çinli telefon üreticisi daha Türkiye’ye geliyor

Bir Çinli telefon üreticisi daha Türkiye’ye geliyor
Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Çin merkezli Vivo, Türkiye'ye geliyor. Türkiye'de ofis açan şirket, eylül ayından itibaren satışa başlayacağını açıklarken resmi duyuru 26 Ağustos tarihinde düzenlenecek toplantıyla yapılacak. Daha önce de Huawei ve Oppo resmen Türkiye'ye gelmişti. Vivo, pazar payına göre dünyanın en büyük 6. üreticisi konumunda bulunuyor.

Huawei, Xiaomi ve Oppo’nun ardından Çinli bir akıllı telefon markası daha Türkiye'ye geliyor. Çin merkezli üretici Vivo, Türkiye'de ofis açarken gelecek hafta ilk modellerini tanıtacağını ve Eylül ayından itibaren de Türkiye'de satışa başlayacağını duyurdu.

Vivo'nun da gelişiyle, dünyanın en büyük ilk 6 akıllı telefon markası resmen Türkiye'de faaliyet gösteriyor olacak. Vivo’nun Türkiye'deki resmî duyurusu 26 Ağustos’ta düzenlenecek toplantı ile yapılacak.

2020 yılı ilk çeyrek verileri itibarıyla yüzde 9’luk pazar payına sahip olan dünyanın 5. büyük telefon markası olan Vivo, bu yılın ikinci çeyreğinde yerini Oppo’ya kaptırarak, 6. sıraya gerilemişti.

 

Etiketler: , , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58