Bir dangalağı takdimimdir!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Yemlenmiş, fanatik ve cühelanın da mektuplarını alıyoruz, yem torbaları kesilir diye panikleniyorlar, bunu da anlıyoruz.. Ama cühela öyle ip uçları veriyorlar ki, ülkenin gerçek şehitlerini Mehmetçikleri hiç umursamıyorlar, bu anlaşılıyor...
Ben de buna sinirleniyorum.
Bana saldırmaları, tehditleri, küfürleri hiç önemli değil..
Ama Mehmetçiği umursamamaları, “Gazze’nin” ardına atmaları önemli!.. Oysa Mehmetçiklerimizin, şehitlerimizn aileleri de son derece inançlı, yürekleri Allah sevgisi, Peygamber aşkı ile dolu insanlar.. Çoğu bu iktidara da oy veren vatandaşlar.. Analar bacılar, örtülü kimseler...
Ama, “Varsa yoksa Gazze!!”
Bu yanlış dediğim için bana saldıran bir kabak diyor ki; “vay skenderun mu falan filan... yuh!” Bu herifin adı adresi, “veysel pekel [email protected]
Asıl sana yuh, bu tavrına yuh olsun, ibret için yazıyorum..

***


Saadet Partisi’nin mitingini yazmış, düzenleyenlerle katılanları kutlamıştım.. İşte bir iktidar amigosu buna da karşı çıkıyor “...Ancak mitingi düzenleyenlerin samimiyetine inanmıyorum ve sizin o mitinge katılanların samimiyetine  inandığınıza dair yazdıklarınızda samimi olduğunuzu düşünmüyorum.
Saadet Partisi oylarını artırırsa bundan en büyük zararı kim görür?” diyor..
Bak dervişe, fikri ve zikri belli, herkesi kendi zannediyor!. Demek ki, gemicikciler Filistin konusunda samimi ama Erbakan Hoca değil.. Adam “Armagedon’u afişe eden Erbakan Hoca” satırlarımın farkında değil..! Ne olduğunu biliyor mu acaba!?. Ben de zaten yazıyı, Saadet iktidarı olsun diye yazmışım, kafaya bak!! Hürmetler Samet bey!!

***


Farklı bir konu, ama yazının sahibin kafası aynı.. güç odağı yalakası bir amigo!.. PKK’lıların Ülkücülere Tokat saldırıları ile ilgili yazmıştım.. Engin görüşlerini bildiren, Cihangir Alp takma ismini kullanan uyanık “PKK’lılarla Ülkücüler gündüz halkın önünde dövüşür gece başbaşa kalınca oturup çay içerler, kafanı takma sen... Onlar “aynı tavanın balıkları” buyurmuş.. Cevap vermek isteyen olursa adresi, [email protected] Bu arada kullandığı takma isme bakın da kimlerin kemikleri sızlıyor karar verin!!.

***


İsmail Bayram Sarıtaş’ın mektubu
Bu değerli okurumun satırları şöyle..
“Kendi devletiyle ve devletin kurumlarıyla rekabet halinde olan bir başbakan ve ekibi konumundaki insanların her pahasına rekabetinin ve mücadelesinin uluslararası konumda devam ettiğini izlemekteyiz.
Türk bayrağının dalgalanmasını ve taşınmasını, şiddetin-savaşın-ırkçılığın simgesi konumunda gören anlayış sahiplerinin, Türk bayrakları ellerinde olduğu halde yada Türk devletinin gücünü işaret ederek memeleket içinde ve dışında bir gösteriye-mücadeleye ölümüne katılmasını nasıl değerlendirebiliriz?

***


Üretmeden, kamusal hizmet sektörlerinde kadro şişirilmesinin işsizliği önlemeye yönelik değil, iktidarın kadrolu militanlarını çoğaltmaya yönelik olduğu açıktır. Güney Doğu Anadolu koruculuk sistemi de üretmeden işsizliğe teröre çare cambazlığı değil miydi? Kamu kaynaklarından iktidarın vatandaşa rüşvet dağıtımından öteye bir durum olmadığını gördük.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde nüfus -vatandaş açığı da var.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti yüzölçümü ve nüfusu oranında hizmet vermekle yükümlüdür. Yüzölçümü ve nüfusu oranında da herkesten Türk bayrağı sevgisi ve üretime katılmasını beklemek mecburiyetindedir. 
Kısalttığım için İsmail beyden özür dilerim..

Yazarın Diğer Yazıları