"Bir savaştır!"

A+A-
Altemur KILIÇ

Önceki yazılarımda , “PKK olsaydınız, Türkiye’nin, bugünkü ‘umumi vaziyetine’bakarak, cesaret almaz mıydınız?” diye sordum... Saldırıdan sonra, Türkiye’de, muhtelif kesimlerin -siyasetçilerin ve de iktidarın yorumları ve tepkileri üzerine, PKK’nın “kuklacıları”, muhakkak sevinçle ellerini ovuşturuyorlardır... Çünkü “Teröre lânet, teröristleri başlarını koparacağız. AB’ye ve ABD’ye ve Barzani’ye, Talabani’ye sert çıktık” dediler. Ancak, eşzamanda, malum “taraflarda”, kesim ve köşelerde, Genelkurmay’ın, “Terörle Mücadele Yasası” nın AB’den evvelki “o haline” döndürülmesine karşı tepkiler - adeta, saldırıya karşı, sureta, gösterilen beylik tepkilerden de fazla! Bu öneriler, önlemler demokrasiye, özgürlük ve AB “kriterlerine” aykırı olurmuş -sonra maazallah AB ne dermiş!


Şahane Şahin
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in Genelkurmay’ın terörle mücadele hususundaki taleplerini savsaklamak için söyledikleri gerçekten şahince “şahane” ! Terörle mücadele, uluslararası  ilişkileri, sözleşmeleri gözeterek yapılmalıymış.. Ve özgürlüklerle-güvenlik “dengelenmeliymiş” ! Hazret, önce, elindeki “adalet terazisini” dengelemeli! Sayın Şahin; canımızdan canlar kopuyor, o canlarımızla birlikte Türkiye elden gidiyor, siz hâlâ “adaletten”, “dengeden” söz ediyorsunuz! Unutmayın önce milletin adaleti, sonra da ilahi adalet var. Artık lafı uzatmaya-dolandırmaya, topu başka alanlara atmaya imkân yok: Güneydoğu’da yıllardır artan şiddetle devam eden “olay” - “asimetrik” veya “düşük yoğunluklu” savaş olmaktan çoktan çıktı; gerçek bir “savaş hali” var... Bu “halin” icapları yapılmalıdır... Hem, “o hal” artık bugünkü “hallere” de yetmez!   Açık söylemeli, “sıkıyönetim” gerekiyor! 


Durum tespiti
 Önce tekrar bir durum tespiti yapalım ve karar verelim: Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i, “üniter” ulus devleti sonuna kadar, hiç taviz vermeden muhafaza etmekte kararlı mıyız? Eğer “sözde” değil de “özde” kararlıysak, bilelim ki Güneydoğu’daki mücadele bu devleti ortadan kaldırmak için yapılan bir savaş “ veya sadece terör hareketi değildir, gerçek bir savaştır... Saldıranlar Türkiye’nin ezeli hasımları; Avrupa ve son zamanlarda da ABD’dir - PKK da onların piyonları, tetikçileri!   Kandırılmış Kürt gençler de ” zimmeti “ olmayan ” harcanabilir “ sarf ” malzemesi. Bu ” savaşın “ gerçek hedefi, 1996’da ABD Kongresi’ne verilen Ortadoğu haritasında, Güneydoğu’muzun ” Kürdistan “ ve ” Ermenistan “ arasında paylaşılması öngörülüyordu. Amerikan albayı Ralph Peters’in, 2006’da yayımlanan haritası, aynı harita! Bu böyle olunca, yani savaşın asıl maksadı, Türkiye’yi yok etmek, Türkleri Anadolu’nun bir köşesine, AB’nin uydusu olarak sıkıştırmak olduğu bilindiğinde, ” Kürtlerin haklı talepleri “ ve alınması istenen tedbirler, etkisiz ve ” teferruat “ olarak kalacaktır!
Özele, şimdi, kaşımızda artık gizliliği de kalmayan ve kutsal olmayan hayâsız bir ” ittifak “ var! PKK kuklasının ipleri ve hortumları bu ” kuklacıların “ ellerinde. 
Bu da bilindiğinde, biz hâlâ, PKK terörüyle mücadelede AB’den ve ABD’den, Barzani ve Talabani’den medet umuyoruz. Bile bile lâdes! Cumhurbaşkanı Gül söyledi; Bağdat’a,  Talabani’nin huzuruna gidip ondan yardım isteyecekmiş! Bari yol yakınken Barzani’nin huzuruna, Erbil’e de gitse; ” Kürdistan’ın “ inşasına ve ticarete mukabil, Barzani’den de ” PKK’ya karşı yardım “ istese! Son saldırılardan sonra Barzani’nin ve Talabani’nin timsah gözyaşlarına ve vaatlerine inanacağımıza asıl düşmanlarımızı cesaretle vursak. En azından Orgeneral Atilla Ateş’in, 1999’da Suriye hududunda söylediklerini, biri açık seçik söylese! Savaş mı isterim? Hayır, ama ” onlar “ ülkemize karşı savaş açmışlarsa, bunun da cevabı ” nefsi müdafaa “ savaşıdır!


Ve ABD
Bu gerçekler karşısında, Amerika’nın daha önceleri Kuzey Irak’ta TSK’nın yapacağı harekâta ” İyi bir fikir değil “ diye karşı çıkmış olmasına rağmen aynı yönetimden PKK ile mücadelede ” işbirliği “ bekleniyor! Güler misiniz, ağlar mısınız?
Artık akıllanmamız ve celallenmemiz için, 40’ıncı haramiden de kötek mi yememiz gerekiyor!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları