Bir ülke daha vizeleri kaldırıyor!

Bir ülke daha vizeleri kaldırıyor!
Kazakistan 2017 yılından itibaren aralarında Türkiye'nin de bulunduğu OECD ülkelerine vizesiz seyahat imkanı sunmaya başlayacak.

Türkiye Avrupa'yla yaşanan vize krizini aşmaya çalışırken Asya'dan güzel haber geldi.

İdrisov, Kazakistan'da faaliyet gösteren Avrupa İş Adamları Birliği'nin verdiği iş yemeğinde yaptığı konuşmada, ülke ekonomisini geliştirmek için yatırım iklimini iyileştirmek, yatırımcı çekmek, ticaret potansiyelinin artmasını sağlamak ve yeni piyasalara girmek gibi konulara öncelik verdiklerini dile getirdi.

İdrisov, "Astana’da uluslararası finans merkezinin kurulması nedeniyle 1 Ocak 2017 yılından itibaren Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ülkelerinin yanı sıra Malezya, Monako, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur'a uygulanan vizeyi kaldırmayı planlıyoruz." sözlerini kaydetti. 

Öte yandan Kazakistan hükümeti, geçen yıl haziran ayında aldığı kararla Avustralya, Malezya, Japonya ve ABD dahil olmak üzere toplam 19 ülkeye 15 gün boyunca vize kolaylığı sağlamıştı.  

OECD'YE ÜYELİĞİ BULUNAN ÜLKELER

Türkiye'nin de üye ülkeler arasında bulunduğu OECD'ye tam üyeliği bulunan 34 ülke ise şöyle: Türkiye, Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Şili, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre,  Büyük Britanya, Amerika Birleşik Devletleri.

Etiketler: ,
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş