Biz Azerbaycan'ın tarafındayız; ya onlar

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin harekatına atıfta bulunan Coşkun Telciler, "Peki ya Türkiye" diye soruyor; "Ermeni politikası"nda Türkiye ne zaman vazgeçecek teslimiyetten:

"Azeri askerlerinin savaşında safımız belli...

Benim merak ettiğim Türkiye'de önemli mevkilerde olan Markar Esayan, Etyen Mahçupyan ve diğerleri bu savaşta ne yapacaklar?"

 

*

 

"Bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir"

Türk Eğitim-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Kazım Sarnık, "önce vatan, önce istiklal" deyip ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirtmiş paylaştığı mesajda:

"... Bayrağın üstünde kan olmaya hilalin önünde yıldız olmaya devam edeceğiz. Vatan hainlerine ve onların iç ve dış ortaklarına, destekleyicilerine, sempatizanlarına sözümüz şudur. Biz sağ ve var oldukça kazdığınız hendekler mezarınız olacak. Paçavralarınız asla semamız da olmayacak. Bu vatan önce bizimdi, şimdi bizim ezelde de bizim olacak. Türk Eğitim Sen, Ülkesinin düşmanlarına asla taviz vermeyen, söz konusu Vatan'sa gerisini teferruat bilen sendikadır. Bizim ilkemiz önce ülkemizdir. türkiye sevdamız ekmek için kavgamızdır.

Türk Eğitim Sen olarak bu cinayetleri işleyen katilleri affetmeyeceğiz. Peşini bırakmayacağız. Er yada geç yaptıklarının cezasını çekecekler. Hiç bir üyemizin şüphesi olmasın.

Devletimiz için Türk Eğitim Sen üyelerinin her biri, her türlü mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıdır.

Kamu çalışanlarına, "Siyasi baskılar karşısında korkmasın, her koşulda devletin ve ülkenin çıkarlarını korusun." Türk Eğitim Sen Devlet'ine karşı bu güne kadar yapılan her türlü saldırı ve tehdidi önceden fark etmiş, kamu çalışanlarını bilgilendirmek, kamuoyu oluşturmak ve tehlikenin bertaraf edilmesi için her türlü mücadeleyi vermiştir. Türkiye Kamu Sen ve bağlı sendikalar durduğu sürece Vatanımızı  elimizden alamayacaklardır. Ancak kamu çalışanlarının da sendikal tercihlerini gözden geçirmeleri elzemdir.

Yetkili sendika tarafından oynanan Diyarbakır'da başka, Yozgat'ta başka, Edirne de başka tavırları  deşifre etmeye devam edeceğiz.  Zulmedenlere , kul hakkı yiyenlere şairin şu sözlerini hatırlatmak isteriz.

Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak

Halbuki bizden kurtulsalar, vicdan azabından kurtulamayacaklar,

Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar."

 

 

*

 

TRT benim vergimle yandaşlık yapamaz

Okurlarımızdan İbrahim Ormancı'nın tepkisi TRT'ye:

"Devletin kanalı TRT Haber kanalında bir program izliyorum.

Duyduklarıma inanamadım. Mehmet Acet ile Akit Gazetesi yazarlarından Serdar Arseven'in gündemi yorumladıkları program bu. Serdar Arseven diyor ki "Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a karşı olanlar muhalefet partileri, paralel yapı, PKK, DHKPC, İran, Rusya, Amerika birleşmiş." Bu ülkede; hükümetin izlediği politikalara muhalefet eden ama vatanını seven, yurtsever, Atatürkçü yurttaşlar yok mu? Bu insanların; PKK, DHPKC gibi terör örgütleriyle ne işi olabilir?

(...) Benim ödediğim vergilerle finanse edilen TRT nasıl bu denli yanlı

olabiliyor?.."

 

 

*

 

Türkiye Cumhuriyeti bayrağı yeşil mi

Remzi Taşdemir, milli takımın forma rengindeki değişikliğe itiraz ediyor:

"29 Mart 2016 günü akşamı Avustuya milli takımıyla Viyana'da yapılan maçta forma rengimiz alışık olmadığımız bir renkle sahada yer aldı.

Acaba bu zamana kadarki forma rengimiz olan kırmızı beyaz renklerin yerine neden yeşil renk seçilmiştir yoksa yeni anayasa gibi bayrak renklerimiz de değişti de bizim haberimiz yok mu dersiniz?

Sizleri bilmem ama ben bu renkleri sevmedim. Benim şehitlerimin kanı olan forma renklerimi istiyorum..."

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları