Bodrum’da MHP rüzgarı

A+A-
Remzi ÖZDEMİR

MHP Bodrum’da çok güçlü. Ve de etkili.11 belediyenin 4’ü MHP’nin. Başarının kaynağı; MHP İlçe başkanı Asım Başaran.
Yerel seçimlerde hedefi en az 5 belediye idi. MHP’ye ’Beşi  bir yerde hediye edeceğim ’diyordu. Olmadı. 4 belediyede kaldı. Konacık, Ortakent, Gündoğan, Mumcular, beldelerinde zafer MHP’nin oldu. Yalı çiftlik beldesi kıl payı kaçtı. Beldede seçim iptal edilip, yeniden yapılmasına rağmen, ‘Beşi bir yerde’ için 30 oy engeli aşılamadı.
Başaran dile getirmese de; ‘Beşi bir yerde’ sevdası bitmemiş. Yakın bir zamanda Bodrum’da MHP lehine sürpriz gelişmeler yaşanabilir. ’Beşi bir yerde’tamamlanıp, bir de kolye ilave olabilir.
Başaran’ın bir koltuğunda beş karpuz var.
Başarılı bir siyasetçi. Usta kaptan. Sporcu. İyi bir hatip. Kimi zaman sosyolog, kimi zaman psikiyatr. Yaz aylarında başını kaşıyacak zamanı yok. Bodrum-Kos arasında feribot  seferi yapıyor. Denizin hırçın dalgaları ile mücadele, politik arenada ona çabuk karar verip, uygulama becerisi kazandırmış. Siyasi gelişmeleri yakın takip ediyor.
Yenilikçi. Halkın ne istediğini iyi biliyor. Herkesi dinliyor. Çok değil, öz konuşuyor. Bodrum’a  dürüstlük, verilen sözlerin tutulması için maya çalmış. Maya tutmuş.
Bodrum’u gezenler, MHP’li belediyeler ile diğer belediyeler arasındaki farkı görüyor.
Örneğin; Konacık beldesi, tüm beldelere hizmette fark atıyor. Bu farka Bodrum Belediyesi de dahil. Konacık beldesi geniş yolları, yer altı hizmetleri ve de yeşillendirme çalışmaları ile Bodrum’un yüz akı. Arıtma tesisinin ünü Bodrum’u ve Türkiye’yi aşıp, yurt dışına taşmış. Yabancılar, arıtmayı incelemeye geliyor.
MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un hizmetleri bitmek bilmiyor. Konacık; bugün Bodrum’un incisi. Ancak, Asım Başaran ve Mehmet Tosun’un Konacık ile ilgili hedefleri çok büyük. Konacık; Bodrum’un sanayi üssü oluyor. İnşaatları süren sanayi tesislerinin bitmesiyle birlikte Bodrum’un ticaret hayatı tamamen Konacık’a kayacak. Bu da Konacık’a hayat verecek. Devam eden projelerin bitmesiyle birlikte Konacık sadece yarımadanın değil, Türkiye’nin gözdesi Türkiye’nin Paris’i olacak.
Asaletini hamsiden, asabiyetini kara lahanadan alan Asım Başaran’ın büyük hedefleri, sadece Konacık Beldesi ile sınırlı değil. En büyük amacı; Beldelerin hepsinde halkın refahına katkıda bulunacak ekonomik  güç oluşturmak. Bu amaç doğrultusunda  MHP’li belediye başkanları, hizmet ve proje üretmede diğer partilerle değil, birbirleriyle yarışıyor.
Ancak bu tatlı bir yarış. MHP’li 4 belediye ülkede örneği görülmeyen bir güç birliği yansıtıyor.  Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun. Ortakent/Yahşi  Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın, ihtiyaç doğduğunda sahip oldukları imkanları paylaşıyorlar.
İşsizlik ülkenin dört bir köşesinde olduğu kadar, Bodrum’da da yaygın. Halka hizmeti düstur edinen Asım başaran, hem ilçe örgütünün hem de MHP’li belediye başkanlarının çalışmaları sayesinde hizmet verdikleri dört belde de işsizliğe ciddi çözüm getirmiş.
Başaran; halkın geçmiş yıllarda olduğu gibi, sadece politik inancı doğrultusunda oy vermediğini biliyor. Bu nedenle de iş ve aş yaratmak için tüm gücünle çalışıyor. Proje üretmek, destek aramak için,Yeri geliyor  Ankara’ya, Yeri  geliyor yurt dışına çıkıyor.
Başaran ve ekibi, sadece zor günler ve ölümlerde değil, düğünlerde ve iyi günlerde de halkın yanında oluyor. Belediye başkanlarının kapıları gün boyu, telefonları 24 saat açık.
Derdi olan, direkt başkana gidiyor. Başaran ve ekibi, siyaset yanında paylaşmayı da ilke edinip halkla bütünleştiği, diğer belediye ve parti başkanları, yöneticileri ile kavgacı değil, seviyeli  bir rekabet sürdürdüğü için MHP, CHP’nın kalesi Bodrum’u hızla fethediyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları