Boğaziçi’nin “akıllı” kesimi!

A+A-
Behiç KILIÇ

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi bir okurun bana aktardığı bir takım ekabirin faaliyetlerine burada yer verdik ya, telaşlanmışlar...
Aynı kelimelerle basmakalıp bir metinle ve değişik imzalarla(!) bendenizi kınayıp akıl öğretiyorlar...
Biz neyin ne olduğunun farkındayız...
Hangi mezunlarının iş bulamadıklarını, hangi mezunlarının kremaya ulaştıklarını da bilecek kadar!!!
Bir “kuşatmanın” hangi boyutlara vardığının görülmesi için, bana gönderilen satırları sergilemek istiyorum!..
Bakınız  “öğrenci(!) olduklarını” söyleyenler şöyle diyor;
“15 Nisan tarihli yazınızı yeni okudum ve sergilediğiniz sorumsuzluğu tarif edecek kelime bulamıyorum.
 Allah aşkına o mailde itham edilen insanlardan birinin başına sizin hedef göstermeniz yüzünden bir şey gelse bunun vebalini nasıl çekeceksiniz? Sait Öztürk/ Boğaziçi Öğrencisi...”
“15 Nisan tarihli yazınızı yeni okudum ve sergilediğiniz sorumsuzluğu tarif edecek kelime bulamıyorum.
İnsanları hayali ithamlarla suçlayan bir mail elinize ulaşıyor... Allah aşkına o mailde itham edilen insanlardan birinin başına sizin hedef göstermeniz yüzünden bir şey gelse bunun vebalini nasıl çekeceksiniz?Cemre Baytok/ Boğaziçi Öğrencisi..”
Bakınız, aynı metin iki farklı imza... Kim bunlar?! Boğaziçi öğrencileriymiş!! Adam biraz akıllı olur, dalacaksa zekice dalar... Boğaziçi kalitesine bak!!
Bir tane daha!.. (Noktalama işaretleri İnternetten geldiği şekliyle aynendir.) 
“15 Nisan 2010 tarihli kose yazinizda asli astari olmayan bilgilere dayanarak Bogazici Universitesi’nin degerli hocalarini apacik suclamis ve hedef gostermissiniz. Yazdiklari koseye sorumluluk duyan yazarlar edindikleri bilgileri halkla paylasmadan once dogrulugundan emin olurlar. Bu yaptiginiz hic birsey degilse gazetecilik meslegine ihanettir. Boyle sorumsuzca yazilan yazilar, yapilan haberlerden oturu bir cok nefret cinayeti islenmektedir. Bunlarin sona ermesini istiyoruz.
Bir okur ve vatandasiniz olursa en kisa surede Bogazici Universitesi hocalarindan ozur dilemenizi ve yazinizi tekzip etmenizi talep ediyorum.. Gulgun Kucukoren”
Tekrarlayayım kaliteyi sergilemek için bunları yazıyorum
Bunları yazdıranlar malumdur... O “hoca”lar!.. Kendilerine tavsiyem titreyip ülkelerine dönsünler yamaçlarında PKK cirit atıyor...
Geçelim de bir başka mektuptan PKKnın Üniversitelerde nasıl at oynattığından bir örnek daha sunalım..
“Ben M.B ...........noterliğinde katip olarak çalışmaktayım. Marmara Üniversitesi İşletme fakültesi var. 07.04.2010 tarihinde bu işletme fakültesinde olay çıkmış. 4 kişilik ülkücü gençlere 50-60 civarında PKK’lı ellerinde taşlar bıçaklar sopalarla saldırmışlar. Bu sırada ben Ziraat Bankası Nişantaşı şubesinde idim bu dört kardeşimiz canlarını kurtarmak için kendilerini banka şubesine zor attılar. Yaralı haldeydiler. Çevik kuvvet geldi geniş güvenlik önlemleri aldı ve çocuklar çeşitli hastanelere kaldırıldı. Hiç yazılı ve görsel basında haber olarak görmedim. Sadece Vatan gazetesinin internet sayfasında iki satır vardı o da sözde karşıt görüşlü iki grup diye söze başlamışlar. İçim parçalandı Ne olacak böyle bilemiyorum. Öz yurdumuzda öksüz gibiyiz.”
Üniversitelerde durum bu!..

Yazarın Diğer Yazıları