BOP’un üçüncü ortağı...

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Toplum mühendisleri görevlerini yerine getiriyor. Duyan, gören “alan razı veren razı” zannedecek. Türkiye büyük bir savaşı kaybetmiş de zorlandığı barış görüşmelerinde kayıp vermeden çıkmış öyle mi? Ülkenin bir bölümünü işgal eden kuvvetler davul zurna ile sınır dışına çıkıyor ne gam!.. Senelerdir devlete baş kaldıranın mitinglerine dönüşen sözde Nevruz ateşleri bu defa, barış için yakılmış gibi gösteren yandaş medya ile Soros beslemeleri keyiften dört köşe... “Bebek katili, Teröristbaşı” tanımları son derece yanlışmış. Salı gecesi Haber Türk televizyonunda katıldığım programda Nihal Bengisu Karaca söyledi bu yanlışlığı. Yeniçağ’da Ahmet Takan, “Bu sözler artık yasak” diye günler öncesinden uyarmıştı. Dayanamadım Karaca’ya “Ne diyeceğiz. Sizin gibi, Sayın mı? Paşa mı?” diye sordum. Cevap dahi veremedi. The Taraf’ın kaptanı yıllar önce Milliyet’te “Atakürt” diye yazmıştı ya... Kafalarının arkasında İmralı’daki caniye böyle bir rol model bulmuş olmalılar. Yakında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterirlerse şaşırmayalım. Tabii bu ödülden Recep Tayyip Erdoğan da nasibini almalıdır.
Türk Milletinin zekâ seviyesi ile alay edenler, Öcalan’ın silah bırakarak, barışı ilan ettiğinden dem vurmaya devam etsin. Silah bırakma ya da silahları teslim etmek gibi anlam çıkaran da beri gelsin. “Silahlı güçler yurtdışına çıksın” diyor bebek katili... Türkiye’de yaklaşık 3 bin 500 civarında terörist var. Onlara “sınırın dışına çıkın” mesajı veriyor. “Sınır dışındaki 6-7 binlik grupla birleşin ve Suriye’deki çatışma alanına gidin” diyor. Çünkü Erdoğan, Obama’ya verdiği “5-6 ayda Suriye düşer” sözünü yerine getiremedi. Suriye’de Esad’ı düşürmek için çeşitli ülkelerden gelen El-Kaide ve benzeri örgütler bu işi beceremediği gibi büyük patron ABD’yi kızdırıyor. Öcalan’ın mesajında “Yeni Türkiye-Yeni Orta Doğu” vurgusu var. Bu BOP ya da Genişletilmiş Büyük Orta Doğu Projesidir. Tayyip Erdoğan 34 kez “BOP eş başkanıyım” demişti. Eş başkanlık görevini herkes Bush ya da Obama ile paylaştığını zannediyordu. Üçüncü ortağın Öcalan olduğu da su yüzüne çıktı.
Öcalan’ın patronları uyanık “Ne şiş yansın ne de kebap... Sonuçta baldıran zehrini içirelim” anlayışı ile PKK teröristlerinin yarıdan fazlasını oluşturan ve Suriye’de kimliği bile olmayan militanlara yeni istihdam alanı oluşturacaklar. Yani Orta Doğu’da Amerikan lejyoneri yapacaklar. Kaldı ki neredeyse 50 milyar dolarlık maddi gücün sahibi olan PKK, bu paradan vaz geçer mi? Başta uyuşturucu trafiğinden olmak üzere sınır ticareti, kaçakçılık ve gasptan elde ettiği gelirleri elinin tersi ile iter mi? PKK’nın silahlı gücü bugün Suriye için, yarın İran için kullanılmak için görevde tutulacaktır. AKP’nin on yıldır verdiği tavizlerden yine de mutlu değiller. Şimdilik Suriye’de verilecek taşeronluğu yerine getirirken, büyükşehir yasası ile özerkliğin önünü açan AKP’den günü geldiğinde bağımsızlık dayatması için geri dönecekler. Bu süreç de sanıldığı gibi çatışmasızlık vs.. ile olmayacak. Yeni anayasadaki ortaklıklarından sonra başkanlıktaki ittifakları neticesinde yeni tutanakları ortaya döküp Eş başkanlık haklarının gereğinin yerine getirilmesini ilan edecekler. “Ver anayasayı, al başkanlığı” ile bitmiyor. Malumunuz eş başkanlık dönüşümlüdür... “Sıra bize geldi” deyip koltuğu devralmak için “50 bin kişilik güç ile savaşırım” kozunu oynayacaklar.
Diyarbakır’da açıklanan Öcalan’ın mesajının Türkçe olmadığı ayan beyan ortada. Orijinali büyük ihtimal İngilizce metinden tercüme edilmiş. Ergenekon ve Balyoz davalarının iddianamelerindeki İngilizce metin çevirmelerini hatırlatıyor bana. Satır aralarını iyi okuyun. Nitekim  “mücadeleden vazgeçmek değil, yeni mücadele başlatıyoruz”  cümlesi ile nihai hedefi işaret ediyor. Bir süredir İmralı’da elini kolunu sallayarak müfettiş edasıyla dolaşmakta olan terörist başı, birkaç yıl sonra Mehmet Ali Birand’ın söylediği gibi “partisinin başına geçip TBMM’ye gelirse kimse şaşırmamalı.” Eşbaşkanlığını ilan eden Öcalan, Recep Tayyip Erdoğan’a mübarek olsun.
Not: Bu ortaklığı bu akşam (Cuma) 21.30’da Halktv’de Nihat Genç ile enine boyuna değerlendireceğiz. Sakın kaçırmayın. Mesajlarınızı bekliyoruz.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları